Ballina Etiketimet Europe

Etiketim: europe

STRASBURG – Weber: Luftë nacionalizmit në Europë

STRASBURG, 16 janar /ATSH-ANSA/ - Ne do të vazhdojmë të luftojmë nacionalizmin në këtë kontinent, ekstremizmat janë armiqtë tanë në Europë, theksoi udhëheqësi i...

FOKUS – Intensitet në pritje për reshjet e dëborës në Europë

MYNIH, 11 janar /ATSH-ANSA/ - Reshjet e dëborës në Evropë kanë pësuar një ndërprerje të lehtë, por meteorologët paralajmërojnë se më shumë dëborë do...

FOKUS – 13 viktima pas motit të keq që ka mbuluar...

BERLIN, 9 janar /ATSH-ANSA/ - Vazhdojnë ditët me mot ekstrem në të gjithë Europën, që vetëm gjatë një jave shkaktoi vdekjen e 13 personave,...

VATIKAN – Papa Françesku: Liderët europianë duhet të gjejnë një zgjidhje...

VATIKAN, 6 janar /ATSH-DPA/ - Papa Françesku është përfshirë në konfliktin mbi dy anije me emigrantë të shpëtuara në Mesdhe nga organizatat jo qeveritare...

RUSI – Eksportet e gazit rus drejt Europës arrijnë rekord për...

MOSKË, 28 dhjetor /ATSH-AFP/ - Eksportet e gazit rus drejt Europës arritën një rekord të ri në vitin 2018 pavarësisht tensioneve diplomatike dhe vullnetit...

BRUKSEL – Michel: May nuk arriti t’i siguronte të 27-ët

BRUKSEL, 14 dhjetor /ATSH-AFP/ - Sinjalet që ka dhënë kryeministrja britanike, Theresa May dje nuk janë qetësuese, lidhur me kapacitetin e Londrës që të mund...

Kristian Vieri: “Juventus” skuadra më e fortë në Europë

TIRANË, 9 dhjetor /ATSH/ - Për ish sulmuesin e "Interit" dhe "Juventusit" Kristian Vieri, skuadra e Algerit është më e forta në Europë. Pas, supersfidës...

FOKUS – Kina drejt Spanjës dhe Portugalisë si aleatë në një...

PEKIN, 28 nëntor /ATSH-AFP/ - Në mes të një lufte tregtare me SHBA-në, Kina kërkon të forcojë lidhjet e saj me Spanjën dhe Portugalinë,...

BRUKSEL – Europianët u tremben sulmeve kibernetike në proceset zgjedhore

BRUKSEL, 26 nëntor /ATSH-ANSA/ - Shumica e qytetarëve në BE janë të shqetësuar për shkak se fushatat e keqinformimit, shkeljet në të dhënat personale...

TEL AVIV – Miratohet projekti i gazsjellësit për furnizimin me gaz...

Tel Aviv, 25 nëntor /ATSH-DPA/ - Izraeli arriti një marrëveshje me Greqinë, Qipron dhe Italinë për ndërtimin e një gazsjellësi me vlerë rreth 6...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA