Ballina Etiketimet Estoni

Etiketim: estoni

COVID-19 – Estonia vendos bllokimin e pjesshëm përballë shpërthimit të rasteve

TALIN, 9 mars /ATSH-AFP/ - Estonia dekretoi sot bllokimin e pjesshëm, që hyn në fuqi nga e enjtja dhe të paktën për një muaj,...

COVID-19 – Estonia në prag të një bllokimi të mundshëm

RIGA, 8 mars /ATSH-DPA/ - Kryeministrja estoneze, Kaja Kallas i paralajmëroi sot bashkëqytetarët e saj për vendosjen e mundshme të një bllokimi antiCOVID-19. "Kam marrë...

COVID-19 – Estonia shtrëngon më tej kufizimet

RIGA, 25 shkurt /ATSH-DPA/ - Qeveria e Estonisë ka vendosur të zbatojë kufizime më të rrepta antiCOVID-19 për shkak të rritjes së infektimeve, njoftoi...

COVID-19 – Estonia regjistron sërish rekord rastesh ditore

RIGA, 24 shkurt /ATSH-DPA/ - Numri i infektimeve të reja ditore COVID-19 ka tejkaluar shifrën 1 000 për të dytën herë rradhazi, që nga...

Dita e Pavarësisë së Estonisë/ Ruçi uron homologun Põlluaas: Mirënjohje për...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ka dërguar një letër urimi presidentit të Parlamentit (Riigikogu) të Estonisë, Henn Põlluaas, me...

COVID-19 – Estonia ashpërson kufizimet

RIGA, 18 shkurt /ATSH-DPA/ - Qeveria e Estonisë ka rënë dakord për kufizime të reja për të përmbajtur pandeminë, në sfondin e rritjes së...

ESTONI – Kreu i opozitës ngarkohet me formimin e qeverisë së...

RIGA, 14 janar /ATSH-DPA/ - Presidentja estoneze, Kersti Kaljulaid ngarkoi sot udhëheqësen e opozitës, Kaja Kallas, për formimin e një qeverie të re, pas...

ESTONI – Ratas jep dorëheqjen në kuadër të një hetimi për...

TALIN, 13 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri estonez, Juri Ratas njoftoi sot dorëheqjen e tij pasi formacioni i tij politik, Partia e Qendrës, është përfshirë...

Estonia, mbështetje të vazhdueshme anëtarësimit të Shqipërisë në BE

TIRANË, 12 nëntor/ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi sot një telefonatë me ministrin e Jashtëm të Estonisë,...

TALIN – Estonia propozon kandidaturën e saj për kreun e OECD-së

TALIN, 1 tetor /ATSH-DPA/ - Estonia ka emëruar presidenten e saj, Kersti Kaljulaid, për postin e Sekretarit të Përgjithshëm të Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA