Ballina Etiketimet Emer

Etiketim: emer

100-vjetori i Tiranës/ Rruga në zemër të kryeqytetit merr emrin e...

TIRANË, 25 korrik/ATSH/ Pavarësisht tërmetit, pandemisë dhe vështirësive që sollën muajt e fundit, në këtë 100-vjetor të shpalljes së Tiranës Kryeqytet të Shqipërisë, kryebashkiaku...

LONDËR – Pasuesi i May më 23 korrik

LONDËR, 25 qershor /ATSH-AFP/ - Emri i pasuesit të Theresa May në krye të Partisë Konservatore dhe për rrjedhojë i qeverisë britanike do të...

IZRAEL – Gjendet vendi në Lartësitë Golan që të quhet Donald...

TEL AVIV, 13 maj /ATSH-AA/ - Izraeli ka gjetur vendin që do të emërtohet sipas presidentit të SHBA-së, Donald Trump, në Lartësitë Golan. "Qeveria ka...

SOFT NEWS – Archie… emri i foshnjës mbretërore  

LONDËR, 8 maj /ATSH-AFP/ - Princi Harry dhe bashkëshortja e tij Meghan prezantuan sot për publikun dhe mbretëreshën djalin e tyre, përpara se të...

SOFT NEWS – Cilin emër do të zgjedhë princi Harry dhe...

LONDËR, 6 maj /ATSH-AFP/ - Arthur, Albert, Shane? Mbështetësit e monarkisë britanike dhe kompanitë e basteve kanë nisur aludimet për emrin e pjesëtarit më...

SOFT NEWS – Mihail Gorbaçov kandidati më i ri në parlamentaret...

XHAKARTA, 12 prill /ATSH-AFP/ - Mihail Gorbaçov quhet kandidati për zgjedhjet parlamentare në Indonezi që do të zhvillohen javën e ardhshme, por në rastin...

KAZAKISTAN – Nursultan emri i ri i kryeqytetit

ASTANA, 20 mars /ATSH-AFP/ - Parlamenti miratoi sot propozimin e presidentit të ri për të riemërtuar kryeqytetin e vendit, Astana me emrin e paraardhësit...

KAZAKISTAN – Presidenti propozon që Astana të emërtohet Nazarbajev

ASTANA, 20 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti i ri i përkohshëm i Kazakistanit, Kassym-Jomart Tokajev propozoi ndërrimin e emrit të kryeqytetit, Astana, me emrin e...

GREQI – Shtyhet votimi në Parlament për emrin e Maqedonisë

ATHINË, 24 janar /ATSH-AFP/ - Vota në Parlamentin grek mbi emrin e ri të Maqedonisë, që pritej të zhvillohej sot në mbrëmje, u shty...

GREQI – Parlamenti grek voton të enjten për emrin e Maqedonisë

ATHINË, 21 janar /ATSH-AFP/ - Parlamenti grek voton të enjten mbi emrin e ri të Maqedonisë, njoftoi sot Agjencia Greke e Lajmeve ANA. Pasi u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA