Ballina Etiketimet Eklips

Etiketim: eklips

Eklips diellor i pjesshëm në Hemisferën e Veriut

PARIS, 10 qershor /ATSH-AFP/ - Banorët në Hemisferën e Veriut mund të shikojnë sot një eklips diellor që do të përshkojë një brez prej...

Qershori me një eklips diellor të pjesshëm

ROMË, 6 qershor /ATSH-ANSA/ - Jo vetëm vera, që do të fillojë më 21 qershor me solsticin, por një eklips i pjesshëm diellor pak...

Eklips i plotë i Diellit në Kili dhe Argjentinë

SANTIAGO, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kilianët do të kthejnë sytë drejt qiellit të hënën për të admiruar një eklips total diellor, por ndryshe nga...

HAPËSIRË – Eklipsi i dytë hënor për 2020-n

ROME, 5 qershor /ATSH-ANSA/ - Sot do vëzhgohet eklipsi i dytë hënor i vitit 2020 pas atij të 10 janarit. Eklipsi do të jetë i...

HAPËSIRË – Vendet e Gjirit vëzhgojnë eklipsin e parë diellor pas...

AMAN, 26 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Të pajisur me syze speciale, mijëra njerëz në të gjithë rajonin e Gjirit u mblodhën në orët e para...

SOFT NEWS – Argjentina dhe Kili shijojnë eklipsin e plotë të...

BUENOS AIRES, 3 korrik /ATSH-AA/ - Banorët e Kilit dhe ata në disa pjesë të Argjentinës ndoqën eklipsin e plotë të Diellit që u...

SOFT NEWS – Sonte eklipsi më i gjatë i Hënës

PARIS, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Toka përjeton eklipsin e plotë të Hënës, më i gjati i shekullit XXI. Sonte dhe gjatë ditëve në vijim,...

HAPËSIRË – Hëna dhe Marsi japin spektakël me eklipsin më të...

PARIS, 25 korrik /ATSH-AFP/ - Një "Hënë e Përgjakur" do të vijë e shoqëruar nga Marsi që do të ndriçojë më shumë se çdo...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA