Ballina Etiketimet Doza

Etiketim: doza

BM planifikon dozën e tretë të vaksinës antiCovid-19 për personat mbi...

LONDËR, 14 shtator /ATSH-ANSA/ - Doza e tretë e vaksinës për njerëz të moshës mbi 50 vjeç, do të administrohet të paktën gjashtë muaj...

COVID-19/ Moderna gati për të kërkuar “ok” për dozën e tretë

KALIFORNI, 3 shtator /ATSH-DPA/ - Kompania Moderna pret të paraqesë të dhëna në lidhje me dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19 tek organi...

COVID-19 – 4 miliardë doza vaksinash të injektuara në botë

PARIS, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Të paktën 4 014 302 550 doza vaksinash antiCOVID-19 janë injektuar në të gjithë botën, sipas burimeve zyrtare. Në raport me popullsinë...

COVID-19 – Pfizer do të aplikojë për autorizim për dozën e...

NJU JORK, 9 korrik /ATSH-AA/ - Kompania farmaceutike amerikane Pfizer do të aplikojë për autorizim në Administratën Amerikane të Ushqimit dhe Barnave (FDA) për...

COVID-19 – Tre miliardë doza vaksinimi të administruara në botë

PARIS, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Më shumë se tre miliardë doza të vaksinës antiCOVID-19 janë administruar në botë, sipas burimeve zyrtare. Ndërkohë që miliardi i...

COVID-19 – BE premton 100 milionë doza vaksinash deri në fund...

BRUKSEL, 25 maj /ATSH-DPA/ - Drejtuesit e Bashkimit Europian u angazhuan të dhurojnë në mënyrë kolektive të paktën 100 milionë doza të vaksinës COVID-19...

Të mërkurën në Kosovë arrijnë edhe 38 mijë vaksina antikovid

PRISHTINË, 10 maj /ATSH/ Të mërkurën në Kosovë do të arrijnë edhe 38 mijë e 400 doza të tjera të vaksinës antikovid, vaksina këto...

Rama: 208 mijë vaksina të tjera zbresin pas pak orësh në...

TIRANË, 19 prill/ATSH/ "208 mijë vaksina të tjera zbresin pas pak orësh në Rinas". Kështu deklaroi sot në mesditë Kryeministri Edi Rama. Në të gjithë vendin...

COVID-19 – Doza e dytë e vaksinave jo më vonë se...

ROMË, 10 prill /ATSH-ANSA/ - Intervali i përsosur midis dy dozave vaksine është përkatësisht 21 ditë për atë të Pfizer/BionTech dhe 28 ditë për...

TOKIO – Edhe Japonia merr dozat e para të vaksinës AstraZeneca

TOKIO, 1 prill /ATSH/ - Ekonomia e tretë e botës, Japonia, do të marrë dozat e para të vaksinës antiCOVID-19 të AstraZeneca-s, deklaroi kompania...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA