Ballina Etiketimet Dorehqeje

Etiketim: dorehqeje

BULLGARI – Jep dorëheqjen ministri i Mjedisit pas akuzave për korrupsion

SOFJE, 10 janar /ATSH-DPA/ - Ministri bullgar i Mjedisit, Neno Dimov dha sot dorëheqjen, një ditë pasi u arrestua për një krizë të gjatë...

BM – May dorëhiqet zyrtarisht nga kryetare e Konservatorëve

LONDËR, 7 qershor /ATSH-ANSA/ - Theresa May formalizoi sot dorëheqjen si lidere e Partisë Konservatore britanike, të shpallura dy javë më parë përballë përpjekjes...

SHBA – Pompeo: Nuk tërhiqem nga bisedimet, pavarësisht kërkesës së Phenianit

UASHINGTON, 19 prill /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo nuk do të tërhiqet nga roli i tij në negociatat me Korenë e...

PORTUGALI – Sekretari i shtetit dorëhiqet se kishte punësuar kushëririn në...

PORTO, 4 prill /ATSH-AFP/ - Një polemikë e shkaktuar nga rritja e lidhjeve familjare mes anëtarëve të qeverisë portugeze dhe kabineteve të tyre shkaktoi...

SHBA – Trump kërkon dorëheqjen e kreut të Komitetit të Shërbimeve...

UASHINGTON, 28 mars /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Donald Trumë kërkoi sot që kreu i Komitetit të Shërbimeve Sekrete të Dhomës së Përfaqësuesve të dorëhiqet...

KROACI – Ministrja e ekonomisë dorëhiqet për konflikt interesi

ZAGREB, 14 maj /ATSH-DPA/ - Ministrja kroate e ekonomisë, Martina Daliç  njoftoi sot dorëheqjen e saj në lidhje me akuzat për korrupsion në lidhje...

RUMANI – Dancila hedh poshtë zërat për dorëheqje

BUKURESHT, 16 prill /ATSH-AGERPRES/ - Kryeministrja rumune, Viorica Dancila hodhi poshtë sot zërat se ajo po përgatitej për t’u dorëhequr. E pyetur nga gazetarët nëse...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA