Ballina Etiketimet Doreheqje

Etiketim: doreheqje

13 anëtarë të Kryesisë së PD në Korçë japin dorëheqjen: Basha...

TIRANË, 27 korrik /ATSH/ 13 anëtarë të Kryesisë së degës së PD në Korçë, sekretari i kësaj dege, Devis Osmani si edhe anëtari i...

Ardian Isufi tërhiqet nga PD: Klani dhe mediokriteti nuk e pranon...

TIRANË, 20 korrik/ATSH/ Ardian Isufi, i cili nuk u zgjodh si anëtar në Këshillin e ri Kombëtar të PD-së bëri të ditur sot se...

SLLOVENI – Opozita kërkon dorëheqjen e Jansas, pas humbjes së një...

LUBJANË, 12 korrik /ATSH-ANSA/ - Qeveria e kryeministri konservator slloven Janez Jansa ka humbur një referendum për ujin. Ligji i propozuar nga qeveria mori 87...

LONDËR – Ministri i Shëndetësisë jep dorëheqjen për mosrespektim të rregullave...

LONDËR, 27 qershor /ATSH-AFP/ - Ministri britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock, një figurë kyçe e veprimit qeveritar kundër pandemisë, njoftoi dorëheqjen për shkelje të...

Hoxhaj së bashku me Kryesinë e PDK-së dorëhiqen para konventës zgjedhore

PRISHTINË, 24 qershor /ATSH/ Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës dhe ushtruesi i detyrës së kryetarit, Enver Hoxhaj kanë dhënë sot dorëheqje nga pozitat...

IRLANDË E VERIUT – Tranzicion delikat pas dorëheqjes së kryeministres, Foster

DUBLIN, 14 qershor /ATSH-AFP/ - Kryeministrja irlandezo-veriore, unionistja Arlene Foster, dha sot dorëheqjen, duke i hapur rrugën një tranzicioni të pasigurtë në rajonin britanik...

AUSTRI – Jep dorëheqjen lideri i ekstremit të djathtë Norbert Hofer

VJENË, 2 qershor /ATSH-ANSA/ - Norbert Hofer ka lënë befasisht udhëheqjen e partisë ultra të djathtë austriake, FPOE. Ish-kandidati për president, i fituar më vonë...

SLLOVENI – Ministrja e Drejtësisë dorëhiqet pas mosmarrëveshjeve me kryeministrin

LUBJANË, 28 maj /ATSH-DPA/ - Ministrja sllovene e Drejtësisë, Lilijana Kozloviç dha dorëheqjen pas mosmarrëveshjeve me kryeministrin Janez Jansa lidhur me emërimin e dy...

FUTBOLL – Kreu i DFB-së i gatshëm të japë dorëheqjen pas...

BERLIN, 12 maj /ATSH-DPA/ - Shoqata Gjermane e Futbollit (DFB) ka thënë se presidenti i saj, Fritz Keller, është i gatshëm të largohet pas...

Astrit Patozi dorëhiqet nga posti i kryetarit të partisë Bindja Demokratike

TIRANË, 2 maj /ATSH – I. Vata/ Kryetari i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka dhënë sot dorëheqjen nga drejtimi i partisë. Përmes një njoftimi ai...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA