Ballina Etiketimet Diaspore

Etiketim: diaspore

“Eja në shtëpi”, Rama i uron mirëseardhjen shqiptarëve të diasporës në...

TIRANË, 19 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama u uroi sot të gjithë shqiptarëve të diasporës mirëseardhjen në shtëpinë e tyre, gjatë sezonit turistik. Me anë të...

AKD dhe KOKSH, marrëveshje bashkëpunimi për promovimin e aktiviteteve sportive të...

TIRANË, 7 korrik /ATSH/ Nënshkruhet Marrëveshja e Bashkëpunimit mes Agjencisë Kombëtare të Diasporës dhe Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar. Drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të Diasporës, Sonila...

Kushi me mësuesit e diasporës: Synim madhor, ruajtja e gjuhës shqipe,...

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ishte pjesë e “Takimit të Mësuesve në Diasporë”, ku morën pjesë gjithashtu ministri...

Takimi i juristëve në Diasporë/ Majko: Angazhim i përbashkët për Shqipërinë

TIRANË, 7 qershor /ATSH/ Këtë të hënë ka nisur Takimi i Juristëve në Diasporë, ku bëhet prezantimi i rrjetit të profesionistëve, angazhimi i profesionistëve...

Mbështetje mësimit të gjuhës shqipe në diasporë/ Kushi, takim me anëtarë...

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka realizuar një bashkëbisedim online me anëtarë të Këshillit Koordinues të Arsimtarëve të...

Dita e Diasporës/ Rama: Respekt atyre që ngrenë lart emrin shqiptar...

TIRANË, 18 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama i uroi sot në Ditën e Diasporës, shëndet familjarisht të gjithë bashkëqytetarëve jashtë atdheut. "Përulem me respekt, përpara kujtimit...

1 vit nga krijimi i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare

TIRANË, 18 nëntor/ATSH/ Më shumë se 100 përfaqësues të Dhomës së Biznesit të Diasporës morë pjesë sot në një takim virtual në kuadër të...

Mësimi i gjuhës shqipe në diasporë/ MEPJ: Mbi 17 mijë tekste...

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme, në bashkëpunim me Ministrin e Shtetit për Diasporën, çdo vit të ri shkollor siguron mbështetje...

Majko: Shtetasit shqiptarë që jetojnë jashtë vendit do të votojnë në...

TIRANË, 22 qershor/ATSH/ Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, deklaroi sot se "mazhoranca ka vullnet të plotë, dhe besoj se ky do të kthehet në...

COVID-19 – Portugalia e gatshme të mirëpresë diasporën e saj në...

LISBONË, 8 maj /ATSH-AFP/ - Qeveria portugeze siguroi sot se do të bëjë gjithçka të mundshme në mënyrë që diaspora e saj të mund...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA