Ballina Etiketimet Dhermi

Etiketim: Dhermi

FOTO/ Dhërmiu i Vjetër, nga rrënimi e braktisja në një ndër...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ Dhërmiu i Vjetër është kthyer në një ndër fshatrat më të bukur të Mesdheut, falë Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane. Kryeministri Edi...

Dëmtohet shtylla elektrike në Dhërmi, po punohet për kthimin e energjisë

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Si pasojë e shkarkimeve elektrike nga moti i keq me shi dhe stuhi ere është dëmtuar një prej shtyllave elektrike në...

Foto/ Ja si transformohet rruga që përshkon Dhërmiun

TIRANË, 18 gusht/ATSH/ Fshati turistik i Dhërmiut, sezonin e ardhshëm turistik do të ofrojë një tjetër pamje të transformuar për vizitorët. Kryeministri Edi Rama publikoi...

FOTO/ “Kala Festival”, 5 mijë turistë nën ritmet e muzikës ndërkombëtare...

TIRANË, 17 qershor /ATSH/ - "Kala Festival" në bregdetin e Dhërmiut gjatë këtyre ditëve ka mirëpritur 5 mijë vizitorë të huaj të cilët po...

“Kala Festival” rikthehet në bregdetin shqiptar të jugut me 60 emra...

TIRANË, 13 qershor /ATSH/ - Bregdeti mahnitëse i Dhërmiut mbrëmjen e djeshme ka mirëpritur edicionin e dytë të “Kala Festival”, ku 5 mijë të...

Prestigjiozja “Lonely Planet”: Kala Festival, “parajsë kërcimi” në Rivierën shqiptare

TIRANË, 12 qershor /ATSH-A.A/ - Prestigjiozja "Lonely Planet" ka renditura Kala Festival që do zhvillohet sot në Dhërmi si një nga 10 festivalet më...

FOTO/ Rikthehet Kala Festival në Dhërmi, 5 mijë të huaj në...

TIRANË, 11 qershor /ATSH/ - Pas suksesit në 2018-n, në vitin e parë të organizimit të tij, nesër në mbrëmje rikthehet në Dhërmi, Kala...

Dhërmiu, fshati i 30 kishave monument kulture që po rilind

TIRANË, 20 prill/ATSH- Dhërmiu, fshati i 30 kishave monument kulture të kategorisë së parë në bashkinë e Himarës, i vendosur buzë detit Jon dhe...

Shëtitorja e Dhërmiut gati për sezonin turistik

TIRANË, 23 mars/ATSH/- Shëtitorja e re në Dhërmi, fshatin me një bukuri madhështore pranë Jonit ka përfunduar, ndërsa janë drejt përfundimit edhe hapësirat e...

FOTO/Pas shëtitores, Ujëvara e Shkronjave një tjetër atraksion në Dhërmi

TIRANË, 3 mars/ATSH/- Shëtitores së Dhërmiut, fshatit me një bukuri madhështore pranë bregdetit të Jonit, do t’i shtohet një shesh panoramik, që do të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA