Ballina Etiketimet Dezinformim

Etiketim: dezinformim

GJENEVË – OBSH nis luftën kundër dezinformimit për koronavirusin

GJENEVË, 3 shkurt /ATSH-AFP/ - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është në luftë kundër informacioneve të rreme për sa i përket epidemisë së shkaktuar...

SHBA – Instagram në luftë kundër ngacmimit dhe dezinformimit

SAN FRANCISKO, 17 dhjetor /ATSH-AFP/-Instagrami po përsos teknikat e tij për të ndaluar ngacmimin në internet, si edhe po zgjeron programin e tij amerikan...

BM – Londra dhe Varshava bashkëpunim kundër dezinformimit rus

LONDËR, 20 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryeministrja britanike Theresa May dhe homologu  saj polak, Mateusz Morawiecki njoftuan sot përforcimin e bashkëpunimit të tyre për të...

BRUKSEL – BE kërkon mobilizim kundër dezinformimit në internet

BRUKSEL, 5 dhjetor /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian filloi të mërkurën një plan veprimi kundër dezinformimit në internet, gjashtë muaj para zgjedhjeve europiane, duke i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA