Ballina Etiketimet Dezinformim

Etiketim: dezinformim

FOKUS – RSF: ”Vaksinim” kundër dezinformimit

PARIS, 20 prill /ATSH-AFP/ - Vaksina kryesore kundër dezinformimit është ushtrimi i gazetarisë normale, pasi kjo lloj gazetarie është plotësisht ose pjesërisht e bllokuar...

BRUKSEL – BE: Gjermania në fokus të fushatave dezinformuese ruse

BRUKSEL, 9 mars /ATSH-DPA/ - Sipas një raporti të BE, Gjermania është në qendër të përpjekjeve dezinformuese ruse, shumë më tepër se çdo vend...

Twitter me një mjet të ri kundër dezinformimit

KALIFORNI, 26 janar /ATSH-ANSA/ - Regjistrimi i përdoruesve për të raportuar episodet e pretenduara të dezinformimit në Twitter është nisma e njoftuar nga rrjeti...

BRUKSEL – KE kërkon ashpërsimin e luftës kundër dezinformimit

BRUKSEL, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ - Brukseli kërkon të ashpërsojë luftën kundër dezinformimit, në një kohë kur antivaksinat janë në ofensivë, në një plan të...

BERLIN – Merkel: Dezinformimi rreth pandemisë populizëm i papërgjegjshëm

BERLIN, 29 tetor /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralajmëroi sot kundër gënjeshtrave dhe dezinformimit që qarkullon rreth pandemisë së koronavirusit, duke e cilësuar...

BERLIN – Rregullatorët europianë të medias plan veprimi kundër manipulimit dhe...

BERLIN, 16 shtator /ATSH-DPA/ - Rregullatorët e medias në Bashkimin Europian po punojnë për një plan veprimi për të luftuar kundër manipulimit të vazhdueshëm...

RUSI – Moska kundërshton fushatën dezinformuese për vendosjen e sanksioneve

MOSKË, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Rusia dënoi sot një fushatë dezinformimi që parashikon vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Moskës, pas një kërkesë të...

SHBA – OKB: COVID-19 po shkakton një epidemi të rrezikshme dezinformimi

OKB, 14 prill /ATSH-AFP/- Pandemia e COVID-19 po shkakton një epidemi të rrezikshme dezinformimi, paralajmëroi sot Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, pa...

BRUKSEL – Maas: NATO dhe BE duhet të trajtojnë dezinformimin lidhur...

BRUKSEL, 2 prill /ATSH-DPA/ -  NATO ka rol të rëndësishëm në trajtimin e dezinformimit rreth pandemisë së koronavirusit, deklaroi ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas...

FOKUS – COVID-19, fronti i ri i rrjeteve sociale përballë dezinformimit

NJU JORK, 29 mars /ATSH-AFP/ - Facebook dhe rrjetet e tjera sociale dinin se 2020, me presidencialet amerikane, do të ishte një vit i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA