Ballina Etiketimet Deputete

Etiketim: deputete

GREQI – KINAL përjashton dy anëtarë që pranuan poste ministrore nga...

ATHINË, 9 korrik /ATSH-ANA/ - Lëvizja për Ndryshim (KINAL - grup partish të qendrës së majtë ku përfshihen edhe PASOK dhe KIDISA) hoqi nga...

Mospjesëmarrja në zgjedhje, Kushi: Opozita frikë nga humbja

TIRANË, 8 qershor/ATSH/- Deputetja e Partisë Socialiste për qarkun e Elbasanit, Evis Kushi deklaroi në një nga takimet me banorët e qytetit se mazhoranca...

Hajdari: Përballja në Kuvend të fokusohet tek opozita e ulur në...

TIRANË, 30 maj/ATSH/- Kryetarja e grupit parlamentar demokrat, Rudina Hajdari, gjatë fjalës së saj në Kuvend të enjten, duke replikuar me Kryeministrin Edi Rama...

Hajdari: Bashkëpunimi politik dhe shoqëria civile, në fokus të Këshillit të...

TIRANË, 30 maj/ATSH-A.Fortuzi/- Kryetarja e grupit parlamentar demokrat Rudina Hajdari, njëherazi drejtuese e Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian, duke folur nga foltorja e Kuvendit...

Rista: Unifikim në trajtimin financiar të minatorëve, metalurgëve dhe naftëtarëve

TIRANË, 23 maj/ATSH/ - Deputetja e Partisë Socialiste në qarkun e Fierit, Adelina Rista gjatë seancës plenare të së enjtes deklaroi se votimi i...

Foto/ Deputetët i përgjigjen thirrjes së ministres, dhurojnë gjak për fëmijët...

TIRANË, 23 maj/ATSH/ - Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë i janë përgjigjur thirrjes së ministres së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në Kuvend,...

Manastirliu fton deputetët të dhurojnë gjak

TIRANË, 23 maj/ATSH/ - Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në seancën e së enjtes u bëri thirrje deputetëve për të dhuruar...

Dy deputetë të rinj betohen në Kuvend

TIRANË, 23 Maj /ATSH/ - Dy deputetë të rinj janë betuar sot në Kuvend. Komisioni i Rregulloreve dhe mandateve ka verifikuar mandatet e dhëna nga...

KQZ i jep mandatin e deputetit Artemis Dralos nga lista e...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi sot t’i japë mandatin e deputetit kandidatit të radhës në listën shumemërore të Partisë Socialiste, Qarku...

AUSTRI – Deputetët ndalojnë shaminë e fesë islame në shkollat fillore

VJENË, 16 maj /ATSH-AFP/ - Deputetët austriakë miratuan të mërkurën një projektligj të propozuar nga koalicioni qeverisës e djathta-ekstremi i djathtë për ndalimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA