Ballina Etiketimet Deputete

Etiketim: deputete

Gjebrea drejton misionin vëzhgues të zgjedhjeve në Bullgari

TIRANË, 15 korrik /ATSH/ Deputetja Elona Gjebrea mori pjesë në misionin vëzhgues të zgjedhjeve parlamentare në Bullgari, e zgjedhur në këtë mision si drejtuese...

Gjashtë deputetë të Kuvendit të Serbisë njohin pavarësinë e Kosovës

PRISHTINË, 8 korrik/ATSH/ Gjashtë deputetë të Kuvendit Popullor të Serbisë janë pritur sot në një takim nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Në njoftimin për...

Betohen dy deputete në Kuvend Gentiana Cakrani dhe Jetmira Raboshta, zënë...

TIRANË, 27 maj /ATSH/ Në nisje të seancës së sotme plenare të Kuvendit janë betuar dy deputete të reja. Bëhet fjalë për Gentiana Cakranin, e...

“Projekti i portit turistik në Durrës, impakt në turizëm dhe ekonomi”/...

TIRANË, 18 maj /ATSH/ Deputetja e PS në Durrës, Klodiana Spahiu, deklaroi sot se, humbësi në zgjedhje duhet t'i kërkojë defektet tek vetja. E pyetur...

Zgjedhjet e 25 prillit/ KQZ publikon moshën mesatare të deputetëve

TIRANË, 7 maj /ATSH/ Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka publikuar një tabelë ku tregohen të dhënat për moshën mesatare të deputetëve të dalë nga...

Bilali: Një ndër misionet në Parlament, uniteti brenda grupit të deputetëve...

TIRANË, 5 maj/ATSH/ Deputetja e re e Partisë Socialiste në Shkodër, Edona Bilali tha sot se, "një ndër misionet në Parlament do të jetë...

KQZ: Emrat e 140 deputetëve të rinj të Kuvendit të Shqipërisë

TIRANË, 30 prill /ATSH/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi shpalli sot rezultatet paraprake për kandidatët fitues të zgjedhjeve të 25 prillit për Kuvend,...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Përfundon në 5 qarqe numërimi për votat...

TIRANË, 29 prill /ATSH/ Pas përfundimit të numërimit për subjektet zgjedhore, vijon numërimi për votat preferenciale të kandidatëve. Sipas të dhënave nga Komisioni Qendror i...

Rreth 42 mijë të vaksinuar deri tani/ Në proces një tjetër...

TIRANË, 20 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Kukësi se “kjo dekadë do të jetë dekada e shqiptarëve pa diskutim". Në fjalën e tij...

Shkelje e masave antikovid/ Rama thirrje Bashës: Frenohu nga dhënia e...

TIRANË, 17 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama i bëri thirrje sot kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe opozitës të frenohen nga dhënia e shfaqjeve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA