Ballina Etiketimet Deputete

Etiketim: deputete

LONDËR – Deputetët britanikë miratojnë marrëveshjen postBrexit

LONDËR, 30 dhjetor /ATSH-AFP/ - Në prag të daljes së Britanië së Madhe nga tregu i vetëm europian, deputetët britanikë miratuan sot marrëveshjen postBrexit,...

Neozelandezët kanë numrin më të madh në botë të deputetëve LGBTIQ

SIDNEI, 20 tetor /ATSH-ANSA/ - Pas zgjedhjeve të së shtunës së kaluar, që konfirmuan qeverinë e drejtuar nga liderja popullore laburiste, Jacinda Ardern me...

Masat antiCOVID/ Deputetët e Komisionit të Shëndetësisë, vizitë në spitalin e...

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ Çështjet e shëndetit në qarkun e Lezhës ishin në fokus të një vizite monitoruese në terren që Komisioni kuvendor për...

Barazia gjinore/ OSBE dhe UN Albania, takim informues me deputetët e...

TIRANË, 13 tetor /ATSH/ Barazia gjinore ishte në qendër të një takimi online informues që Prezenca e OSBE-së në Shqipëri bashkë me UN Albania...

BRITANI E MADHE – Deputetët mbështesin projektligjin e ndryshuar postBrexit të...

LONDËR, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Projektligji i kryeministrit Boris Johnson për të mbivendosur një dispozitë kryesore në marrëveshjen e tërheqjes së Britanisë nga BE-ja...

GJERMANI – Deputetët miratojnë mocionin për mbështetjen e BQE-së

FRANKFURT, 2 korrik /ATSH-AFP/ - Deputetët gjermanë votuan sot për të mbështetur programet e ndihmës së Bankës Qendrore Europiane (BQE) për eurozonën, për t'i...

Zëri i të rinjve duhet të dëgjohet edhe në situatën COVID-19

TIRANË, 30 prill/ATSH/ Të rinjtë janë agjentë të ndryshimit dhe zëri i tyre duhet të dëgjohet edhe në situatën COVID-19. Me këtë qëllim, Prezenca e...

BULLGARI – Të gjithë deputetët testohen për COVID-19 pas infektimit të...

SOFJE, 1 prill /ATSH/ - Të gjithë deputetët bullgarë do t'i nënshtrohen sot testeve të koronavirusit, pasi një anëtar i parlamentit u testua pozitiv...

IRAN – 23 deputetë të prekur nga koronavirusi

TEHERAN, 3 mars /ATSH-AA/ - Zëvendëskryetari i parlamentit iranian deklaroi se 23 deputetë iranianë kishin rezultuar pozitivë në testin e COVID-19. Po kështu, zëvendësministri iranian...

Milva Ekonomi zgjidhet Kryetare e Komisionit të Ekonomisë

TIRANË, 20 janar /ATSH/ -Deputetja socialiste Milva Ekonomi u zgjodh sot në postin e Kryetares së Komisionit të Ekonomisë dhe Financat, duke zëvendësuar në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA