Ballina Etiketimet Deputete

Etiketim: deputete

Kosovë/Betohen deputetët, Glauk Konjufca zgjidhet Kryetar i Kuvendit

PRISHTINE, 26 dhjetor /ATSH/ Deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës, janë betuar sot në Kuvend. Fillimisht është bërë verifikimi i mandateve të...

Buxheti 2020/Kushi: Buxheti i rimëkëmbjes dhe vazhdimësisë, 1.2 miliard lekësh në...

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH- A. Fortuzi/- Buxheti i vitit 2020 është buxheti i rimëkëmbjes dhe vazhdimësisë. Kështu e ka cilësuar, Evis Kushi, Deputete e Partisë...

FRANCË – Deputetët votojnë ligjin që kufizon plastikën

PARIS, 20 dhjetor /ATSH-AFP/- Deputetët francezë miratuan sot një ligj antimbeturina, i cili synon në veçanti të kufizojë përdorimin e plastikë njëpërdorimshe, të ndalojë...

BM – Meghan falënderon deputetët për mbështetjen

LONDËR, 30 tetor /ATSH-DPA/ Meghan, dukesha e Sussex-it, dhe bashkëshortja e princit Harry, telefonoi një deputete britanike në falënderim për organizimin e një letre...

Kuvendi në seancë plenare, diskutim çështjeve të evidentuara nga zgjedhësit

TIRANË, 28 tetor /ATSH/ Kuvendi mblidhet sot në Seancë Plenare. Seanca e sotme i dedikohet diskutimit të çështjeve të evidentuara nga zgjedhësit. Bazuar në urdhrin e...

ITALI – Ulja e numrit të deputetëve bëhet ligj

ITALI, 8 tetor /ATSH-ANSA/ Një “po” përfundimtare erdhi sot nga Dhoma e Deputetëve, për uljen e numrit të parlamentarëve. Projektligji kushtetues që zvogëlon numrin e...

Tre deputetët shqiptarë, mision studimor legjislativ rajonal në SHBA

TIRANË, 6 tetor/ATSH/ Tre deputetë të Parlamentit shqiptar, Klotilda Bushka, Aurora Mara dhe Andi Permeti morën pjesë në një mision studimor legjislativ rajonal në...

ITALI – Di Maio: Do të shkurtojmë numrin e deputetëve

ROMË, 26 shtator /ATSH-ANSA/- Të shohim në parlament se kush do të ketë guximin të mos votojë për reduktimin  e parlamentarëve, deklaroi drejtuesi politik...

Inspektime në Njësinë 1, Gjebrea: Nuk kishte shumë dëme në shtëpitë...

TIRANË, 23 shtator /ATSH/ -Deputetja e Partisë Socialiste në Qarkun e Tiranës, Elona Gjebrea ka vizituar disa shtëpi në Njësinë Nr. 1 në kryeqytet...

Gjebrea: Opozita i është futur një rruge që vështirëson kompromisin

TIRANË, 17 korrik /ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste, Elona Gjebrea, deklaroi sot në një intervistë televizive se, “opozita vazhdon që të thellojë gabimet dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA