Ballina Etiketimet Demiraj

Etiketim: Demiraj

Programet e nxitjes së punësimit/ Demiraj për ATSH-në: 2596 pjesëmarrës në...

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ Nxitja e punësimit është ndër politikat aktive sociale që po ndikon drejtpërdrejtë në uljen e papunësisë përgjatë këtyre viteve. Me 4 programe të...

Demiraj: 80 % e studentëve në shkollat profesionale janë të punësuar

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ Qeveria po punon për të adresuar në mënyrë sistematike punësimin duke riorientuar sistemin e arsimit dhe trajnimit drejt nevojave të tregut...

Panairi i Punës – Demiraj: Rekord pjesëmarrjeje, formim profesional falas për...

TIRANË, 2 maj/ATSH/- Panairi Kombëtar i Punës është një mundësi e mirë për të sjellë të gjithë aktorët e tregut të punës bashkë për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA