Ballina Etiketimet Deme

Etiketim: deme

Dëmet në bujqësi/ Dy milionë euro për 2 mijë e 354...

PRISHTINË, 17 janar /ATSH/ Reshjet e fundit dëmtuan kulturat bujqësore, por ende nuk dihet vlera e dëmeve të shkaktuara nga vërshimet që përmbyti edhe...

11-mujori/ Pagesat e dëmeve nga kompanitë e sigurimeve rritje me 24%

TIRANË, 5 janar/ATSH/ Pagesat e dëmeve gjatë periudhës janar-nëntor 2020 u rritën me 24% krahasuar me periudhën janar-nëntor 2019. Referuar të dhënave të publikuara nga...

OSSH në gatishmëri të plotë, bora pengesë për eliminimin e avarive...

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH/ Prej disa ditësh vendi është përfshirë nga një mot i keq, shoqëruar me reshje të dendura shiu dhe bore, kryesisht në...

10-mujori/ Pagesat e dëmeve nga kompanitë e sigurimeve rritje me 23%

  TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/  Pagesat e dëmeve gjatë periudhës janar-tetor 2020 u rritën me 23% krahasuar me periudhën janar-tetor 2019. Referuar të dhënave të publikuara nga...

Janar-shtator/ Dëmet e paguara nga kompanitë e sigurimit rritje me mbi...

TIRANË, 2 nëntor/ATSH/ Pagesat e dëmeve gjatë periudhës janar-shtator 2020 u rritën me 30.27% krahasuar me periudhën janar-shtator 2019. Referuar të dhënave të publikuara nga...

Foto/ Stuhi shiu dhe erë në Tiranë, rrëzohen pemët/ Bashkia e...

TIRANË, 26  shtator/ATSH/-Tirana është përfshirë gjatë orëve të natës nga reshje tepër të dendura të shiut dhe një stuhi e fortë ere, e cila...

FOKUS – ”Janos” gjunjëzon Greqinë me probleme me energjinë elektrike, anije...

ATHINË, 19 shtator /ATSH-ANA/ - Stuhia me profil uragani ''Janos'' la dëme të mëdha në ishullin Qefalonja', pasi zbarkoi gjatë natës në ishujt e...

Tregu i sigurimeve/ Dyfishohet pagesa e dëmeve, shuma shkon në 4...

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Pagesa e dëmeve gjatë periudhës janar–qershor 2020 u rrit me 46.75% krahasuar me periudhën janar–qershor 2019. Sipas raportit të publikuar nga Autoriteti...

Nis ndarja e granteve për riparimin e dëmeve nga tërmeti në...

TIRANË, 11 korrik/ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj bëri të ditur se ka nisur sot shpërndarja e grantit për riparimin e banesave...

GREQI – Një tërmet 6,0 ballë Rihter godet brigjet e Kretës

ATHINË, 2 maj /ATSH-AFP-ANA-MPA/ - Një tërmet me magnitudë 6,0 ballë të shkallës Rihter goditi sot brigjet e Kretës, njoftoi Observatori gjeodinamik i Athinës,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA