Ballina Etiketimet Dekret

Etiketim: dekret

ITALI – Mattarella nënshkruan dekretin për masat e reja antiCovid-19

ROMË, 6 janar /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Republikës Italiane, Sergio Mattarella nënshkroi projektligjin e ri për masat antiCovid-19, të miratuar nga Këshilli i Ministrave...

Kuvendi, 97 vota pro për Bledi Çuçin si ministër i Brendshëm...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Kuvendi miratoi sot dekretet për emërimin e dy ministrave të rinj, Bledi Cuçi në postin e Ministrit të Brendshëm dhe...

“Ekonomia” rrëzon dekretin e presidentit/ Angjeli: Miratimi sa më shpejt i...

TIRANË, 15 Dhjetor/ATSH/ Komisioni Parlamentar për Ekonominë dhe Financat rrëzoi dekretin e Presidentit për kthimin e ligjit “Për buxhetin e vitit 2021”. Relatori i buxhetit,...

Kuvendi miraton përbërjen e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick...

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Kuvendi miratoi sot përbërjen e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick Marty-t. Kuvendi miratoi me 85 vota pro, 12 kundër...

Kthimi në Kuvend nga Meta i ligjit “Për Policinë e Shtetit”/...

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi sot se kthimi në Kuvend i ligjit "Për Policinë e Shtetit" nga ana e...

BERLIN – Ndryshime në legjislacion për t’iu përgjigjur pandemisë

BERLIN, 18 nëntor /ATSH-DPA/- Fuqia e qeverisë gjermane për t'iu përgjigjur pandemisë koronavirus me dekret pritet të kthehet në ligj, pasi dhomat e sipërme...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Kuvendi rrëzon me 97 vota dekretin e...

TIRANË, 29 tetor /ATSH/ Kuvendi rrëzoi sot me 97 vota kundër, 13 pro dhe 1 abstenim dekretin e Presidentit Ilir Meta i cili ktheu...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Shameti: Argumentet e Metës me karakter politik

TIRANË, 29 tetor /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Adnor Shameti kërkoi sot rrëzimin e dekretit të Presidentit të Republikës për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Duke...

Kuvend/Dekreti i Presidentit për ndryshimet në Kodin Zgjedhor dhe interpelancë me...

TIRANË, 29 tetor /ATSH/ - Kuvendi zhvillon sot seancën plenare të radhës ku pritet të diskutohen një sërë projektligjesh. Në rend të ditës parashikohet një...

Kthimi në Kuvend i Kodit Zgjedhor/ Spiropali: Presidenti, 54 faqe konsiderata...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet për Parlamentin Elisa Spiropali deklaroi sot se Parlamenti do të votojë nesër dekretin e Presidentit, i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA