Ballina Etiketimet “Defender Europe 2021”

Etiketim: “Defender Europe 2021”

Nga refugjate në pilote/ Rrugëtimi i togeres nga Kosova, pjesë e...

TIRANË, 9 qershor /ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri ka publikuar sot historinë e Valdeta Mehanja, shqiptare e lindur në...

“Defender Europe 21”/ 6000 ushtarë amerikanë stërvitje krah për krah me...

TIRANË, 27 maj /ATSH/ Gjatë muajit të fundit, pothuaj 6000 ushtarë amerikanë janë stërvitur krah për krah me homologët e tyre shqiptarë. Ambasada amerikane në...

Baza Ajrore e Kuçovës, një ndër 5 qendrat logjistike të stërvitjes...

TIRANË, 27 maj /ATSH/ Në Bazën Ajrore të Kuçovës, është ngritur një ndër 5 qendrat logjistike të stërvitjes ushtarake të NATO-s, “Defender Europe 21”. Së...

“Defender 21”, dëshmi e marrëdhënieve të shkëlqyera midis Shqipërisë dhe SHBA

TIRANË, 24 maj /ATSH/ Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako ka zhvilluar një takim me përfaqësues të ushtrisë së SHBA që ndodhen në...

Rama: “Defender Europe 21”, garanci për sigurinë e përditshme për shqiptarët...

TIRANË, 23 maj/ATSH/ Forcat ushtarake amerikane dhe shqiptare pjesë e stërvitjes “Defender Europe 2021”, po zhvillojnë sot një ditë të hapur për publikun në...

FOTOGALERI/ Stërvitje dhe logjistikë e “Defender Europe 2021” për qytetarët e...

TIRANË, 23 maj /ATSH/ Forcat ushtarake amerikane dhe shqiptare pjesë e stërvitjes “Defender Europe 2021”, përveç stërvitjeve në 7 baza të ndryshme të vendit...

“Defender Europe 2021”, ditë të hapura në qytetet e Shqipërisë

TIRANË, 17 maj/ATSH/ Forcat ushtarake amerikane dhe shqiptare pjesë e stërvitjes "Defender Europe 2021", përveç stërvitjeve në 7 baza të ndryshme të vendit tonë,...

“Defender Europe 21”, stërvitja më e madhe ushtarake në 7 baza...

TIRANË, 16 maj/ATSH/ Stërvitja “Defender Europe 2021” e cila ka nisur prej 4 majit në vendin tonë po demonstron aftësitë ndërvepruese të Shteteve të...

“Defender Europe 2021″/ Peleshi: Shqipëria si vend aleat i NATO-s jo...

TIRANË, 5 maj /ATSH/ "Stërvitja "Defender Europe 2021", ka të bëjë me transportimin në det nga anijet drejt portit i të gjitha mjeteve, municioneve...

“Defender Europe 2021″/ Peleshi pret Komandantin e Ushtrisë Amerikane në Europë...

TIRANË, 3 maj /ATSH – I. Vata/ Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi priti në një takim Komandantin e Ushtrisë Amerikane në Europë dhe Afrikë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA