Ballina Etiketimet Çuçi

Etiketim: Çuçi

“2020-a, një nga vitet më të mira të bujqësisë shqiptare”/ 10%...

TIRANË, 15 qershor /ATSH/ Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, u shpreh se "ky vit është një nga vitet më të mirë...

Luftë në mënyrë biologjike dëmtuesit të gështenjave/ Çuçi: Procesi nisi nga...

TIRANË, 14 qershor/ATSH/ Gështenja është një nga kulturat e rëndësishme për ekonominë në veri të vendit. Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Blendi Çuçi u...

Siguria ushqimore/ Çuçi: Produktet bujqësore të garantuara, eksportet u rritën me...

TIRANË, 9 qershor /ATSH/ Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi u shpreh sot se, siguria ushqimore është një çështje e të gjithëve,...

FOTO/ Shpëtojnë nga përmbytja e Shkumbinit qindra hektarë tokë, Çuçi inspekton...

TIRANE, 6 qershor/ATSH/- Qindra hektarë tokë bujqësore dhe dy lagje të Cërrikut shpëtojnë nga përmbytja pas investimit në një pjesë të argjinaturës së lumit...

FOTO-VIDEO/Gramshi me thertore moderne, disiplinohet një hallkë shumë e rëndësishme e...

TIRANË, 6 qershor/ATSH/ Gramshi ka tashmë një thertore moderne që i jep zgjidhje përfundimtare therjes së bagëtive dhe disiplinon një hallkë shumë të rëndësishme të...

Çuçi: Investimet në industrinë e duhanit rrisin eksportet deri në 1...

TIRANË, 3 qershor /ATSH/ Në Cërrik ka përfunduar së fundmi një nga investimet më të mëdha në rajon në industrinë e duhanit. Ministri i Bujqësisë...

Skema Kombëtare/ Çuçi publikon hapat e aplikimit për fermerët

TIRANË, 28 maj /ATSH/ Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi pak orë përpara hapjes së aplikimeve në Skemën Kombëtare të Mbështetjes për...

Kantina e verës në Mirditë mbështetet nga Skema Kombëtare/ 18 %...

https://www.facebook.com/bledarcuci/videos/847160105773473/?t=188 TIRANË, 28 Maj/ATSH/ Ministri i Bujqësisë, Blendi Çuçi vizitoi sot një nga kantinat e rrushit autokton në vend, e cila është mbështetur nga qeveria...

Kultivimi për prodhim vere/ Ligj i ri për vreshtarinë dhe Kadastrën...

TIRANË, 27 maj /ATSH/ Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural është duke punuar për një ligj të ri për vreshtarinë, si dhe për ndërtimin...

Fondet e IPARD, mundësi e shkëlqyer që sipërmarrjet të zgjerojnë kapacitetet

TIRANË, 22 maj/ATSH/ Ministri i Bujqësisë, Blendi Çuçi deklaroi sot se fondet e programit IPARD janë një mundësi e shkëlqyer që sipërmarrjet të zgjerojnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA