Ballina Etiketimet Cmim

Etiketim: cmim

Kriza energjetike, qeveria vendos të mbrojë edhe 7440 biznese në brezin...

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH/Pas familjarëve dhe biznesit të mesëm e të vogël, qeveria ka vendosur të mbrojë nga kriza energjetike edhe biznesin që furnizohet në...

Tarifat e energjisë, ERE seancë dëgjimore me OST dhe OSSH

TIRANË, 29 dhjetor/ATSH/ Enti Rregullator i Energjise zhvilloi sot seancën dëgjimore publike ku u diskutua me palët e interesit në lidhje me aplikimin e...

KOMENT – Britanikët me dhuratën më të keqe për Krishtlindje, çmimet...

LONDËR, 26 dhjetor /ATSH-DPA/ - Lideri britanik i liberal-demokratëve, Ed Davey deklaroi se faturat e energjisë janë dhurata më e keqe e mundshme këtë...

“No Time To Die” dhe “Dune” në krye për fitimin e...

LOS ANXHELES, 22 dhjetor /ATSH-DPA/ – Filmat "No Time To Die" dhe "Dune" kryesojnë në raundin e parë të filmave të përzgjedhur për ceremoninë...

FOKUS – BE nuk gjen gjuhën e përbashkët për rritjen e...

BRUKSEL, 17 dhjetor /ATSH-DPA/ - Udhëheqësit e BE-së braktisën përpjekjet për një pozicion të përbashkët për të zgjidhur rritjen e çmimeve të energjisë në...

FOKUS – 50 nobelistë kërkojnë uljen e shpenzimeve globale ushtarake

ROMË, 13 dhjetor /ATSH-ANSA/- Pesëdhjetë fitues të çmimit ‘’Nobel’’, mes tyre Carlo Rovelli, Steven Chu dhe Carlo Rubbia kanë nënshkruar një apel për të...

”Quo vadis Aida?” fiton çmimin e parë në Festivalin Evropian të...

STAMBOLL, 12 dhjetor /ATSH-AA/ - Fituesi i 34-të i Festivalit Evropian të Filmit u shpall "Quo vadis, Aida?". Filmi i Jasmila Zhbaniçit, i cili tregon...

PEKIN 2020 – Kina: Vendet bojkotuese do të paguajnë pasojat

PEKIN, 9 dhjetor /ATSH-DPA/ - Kina kritikoi ashpër vendet që i janë bashkuar bojkotit diplomatik të Lojërave Olimpike Dimërore të Pekinit dhe theksoi se...

Rama nderohet me çmimin “Vital Voices Global”, Clinton: Do doja të...

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama u nderua me çmimin e solidaritetit nga Organizata “Vital Voices Global Partnership” në SHBA, për mikpritjen që Shqipëria...

Stilistja shqiptare Nensi Dojaka, fituese e çmimit prestigjioz “British Fashion Award”

TIRANË, 30 nëntor/ATSH/ Stilistja shqiptare Nensi Dojaka është fituese e çmimit prestigjioz "British Fashion Award". Lajmin e bëri të ditur sot Kryeministri Edi Rama, i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA