Ballina Etiketimet Cakaj

Etiketim: Cakaj

Maturia politike, parakusht për hapjen e negociatave

TIRANË,  20 shkurt /ATSH/ - Ruajtja e maturisë politike, sjellja paqësore dhe demokratike, është parakusht për arritjen e objektivit kombëtar të hapjes së negociatave...

Aksion i përbashkët për paqe dhe stabilitet në Lindjen e Mesme

TIRANË, 14 shkurt ATSH/ - Arritja e paqes, forcimi i stabilitetit dhe përmirësimi i mirëqënies së popullatave që jetojnë në Lindjen e Mesme, kërkon...

Shqipëria, aleat i vlerësuar dhe i rëndësishëm i SHBA-ve

TIRANË, 8 shkurt ATSH/ - Shqipëria mbetet një aleat i vlerësuar dhe i rëndësishëm i SHBA-ve. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme,...

Cakaj në Uashington: Shqipëria përkrah aleatëve për të shkatërruar ISIS

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/ - Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në takimin e ministrave të Jashtëm të...

Cakaj në Bukuresht: Vendet e BE, vlerësime pozitive në procesin e...

TIRANË, 2 shkurt/ATSH/- Në kuadër të presidencës rumune të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Europian, u mbajt në Bukuresht takimi dyditor i ministrave të...

Cakaj takime në Bukuresht – Vlerësohen arritjet e Shqipërisë në reformat...

TIRANË, 1 shkurt/ATSH/- Në kuadër të pjesëmarrjes në takimin e ministrave të Punëve të Jashtme të vendeve anëtare të Bashkimit Europian dhe vendeve kandidate,...

Cakaj në Bukuresht: Shqipëria faktor stabiliteti në rajon

TIRANË, 1 shkurt/ATSH/ - Në vizitën e parë pas delegimit të kompetencave për ushtrimin e detyrës së ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme,...

Rama i delegon detyrën e ministrit, Cakaj: Asnjë ndryshim në politikën...

TIRANË, 23 janar/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama, njëkohësisht ministër për Europën dhe Punët e Jashtme i delegoi sot zv.ministrit Gent Cakaj detyrën e drejtimit...

Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës

TIRANË, 12 janar/ATSH/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës në zyrën e Presidentit”. Në reagim të...

Meta: Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme nuk mund të...

TIRANË, 12 janar/ATSH/- Presidenti Ilir Meta theksoi sot se "në momente të rëndësishme të sfidave tona rajonale, Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA