Ballina Etiketimet Bursa

Etiketim: Bursa

ROMË – Bursat europiane në pikiatë pas shfaqjes së ”virusit të...

ROMË, 21 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Dita e parë e javës u hap në një terren mjaft negativ për tregjet e kapitalit të Kontinentit të...

FRANCË – Bursat europiane në rritje pas zgjedhjes së Biden

PARIS, 9 nëntor /ATSH-AFP/ - Të gjitha tregjet europiane të aksioneve u rritën ndjeshëm në shkëmbimet e para të hënën, gjatë seancës së parë...

FRANCË – Bursat europiane në rënie të ndjeshme

PARIS, 21 tetor /ATSH-AFP/ - Tregjet europiane të aksioneve ranë ndjeshëm sot nën efektin e një morie pasigurish, para së gjithash për shkak të...

Bursa shqiptare e Titujve/ Mbi 227 milionë lekë obligacione dhe bono...

TIRANË, 9 tetor /ATSH/ Mbi 227 milionë lekë obligacione dhe bono thesari është vlera e transaksioneve të kryera në Bursën Shqiptare të Titujve (ALSE)...

FRANCË – Bursat globale të tronditura pas rezultatit pozitiv për COVID-19...

PARIS, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Tregjet botërore të aksioneve u tronditën sot pas lajmit se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, rezultoi pozitiv për COVID-19,...

FRANCË – FED ndërpret vrullin e bursave europiane 

PARIS, 17 shtator /ATSH-AFP/ - Mungesa e njoftimeve nga Rezerva Federale Amerikane ndërpreu vrullin e bursave europiane, që e mbyllën seancën me vlera negative. Shumica...

FRANCË – Tregjet europiane sërish me humbje

PARIS, 31 gusht /ATSH-AFP/ - Bursat europiane e mbyllën seancën e fundit të muajit në rënie, duke humbur vrullin e një gushti pozitiv dhe...

FRANCË – Bursat europiane të kujdesshme përpara takimit të FED

PARIS, 25 gusht /ATSH-AFP/ - Bursat europiane e mbyllën të kujdesshme seancën e sotme, një ditë para një takimi të rëndësishëm të Bankës Qendrore...

FRANCË – Bursat europiane sërish në rënie për shkak të ngadalësimit...

PARIS, 18 gusht /ATSH-AFP/ - Bursat europiane shënuan sërish rënie sot, të pasigurta se ku mund të gjejnë nxitjen, ndërkohë që pasojat ekonomike të...

FRANCË – Bursat europiane në rritje të fortë, pavarësisht recesionit britanik

PARIS, 12 gusht /ATSH-AFP/ - Qendrat financiare europiane shënuan sot rritje të fortë, në vazhdën e një ditë më parë. Parisi fitoi me +0,90%, Londra...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA