Ballina Etiketimet Bujqesia

Etiketim: bujqesia

Buxheti 2021/ Për bujqësinë 2.2 miliardë lekë më shumë, financim skemave...

TIRANË, 10 nëntor /ATSH/ Buxheti i vitit 2021 adreson një vëmendje të shtuar për bujqësinë dhe zhvillimin rural, si një nga sektorët kyç të...

Mbështetja në Bujqësi/ Programi IPARD II do të vijojë edhe gjatë...

TIRANË, 6 nëntor /ATSH/ Programi IPARD II do të vijojë edhe gjatë vitit 2021. Programi IPARD është mbështetja financiare për bujqësinë dhe zhvillimin rural nga...

“Fermeri aplikon me vetëdeklarim”/ Çuçi: 1 miliard lekë naftë falas, përfitojnë...

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ - Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, deklaroi sot se qeveria do të japë japë 1 miliard lekë...

Bujqësia dhe turizmi, dy sektorë me potenciale të jashtëzakonshme

TIRANË, 21 shtator /ATSH/ Presidenti Ilir Meta ka kërkuar sot që “të kthejmë seriozisht vëmendjen nga bujqësia dhe turizmi, dy sektorë me potenciale të...

Si të mbrohemi nga COVID-19 ndërsa bëjmë pazar

TIRANË,  8 qershor /ATSH/- Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural përcolli disa këshilla që duhet të respektojnë qytetarët për të ruajtur shëndetin në kushtet...

VIDEO/ “Agroplant” në Fier histori suksesi, prodhon 125 tonë luleshtrydhe për...

TIRANË, 10 maj /ATSH/- “Agroplant”, në Fier është tashmë një histori suksesi në prodhimin e luleshtrydhes. Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, gjatë...

Këshilli i Agrobiznesit Shqiptar: Rritja e eksporteve bujqësore realitet, faktor kryesor...

TIRANË, 21 shkurt /ATSH/- Shqipëria ka njohur një rritje të eksporteve bujqësore krahasuar me vitin 2018. Rritjen më të ndjeshme e ka shënuar agroindustria,...

Fondi i programit për bujqësinë e zhvillimin rural, 2020/ Përcaktohen kriteret...

TIRANË, 5 shkurt /ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi sot përcaktimin e kritereve bazë të sektorëve që do të mbështeten dhe të masës së financimit...

Tiranë/ “Shqipëria Punon Tokën”, eventi më i madh për bujqësinë

TIRANË, 16 tetor /ATSH/- Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, organizon në sheshin “Nënë Tereza”, edicionin e tretë të panairit më të madh të...

IOWA e gatshme të përkrahë zhvillimin e bujqësisë në Kosovë

PRISHTINE, 10 maj /ATSH/ - Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Bujqësisë, Kapllan Halimi bashkë me kryeshefin ekezekutiv të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA