Ballina Etiketimet Britanik

Etiketim: britanik

Britanikët të mirëpritur në Qipro nëse janë të vaksinuar

NIKOZIA, 5 mars /ATSH-AFP/ - Duke filluar nga 1 maji, ishulli i Qipros do të jetë i gatshëm të mirëpresë turistët britanikë, për sa...

Ambasadori britanik me anëtarët e KED: Reforma në Drejtësi, proces që...

TIRANË, 9 korrik/ATSH/ Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman, zhvilloi sot një takim në Gjykatën e Lartë, me disa nga anëtarët...

PRAGË – Rihapen kufijtë për polakët dhe britanikët

PRAGË, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Republika Çeke do të rihapë duke nisur nga e mërkura kufijtë për udhëtarët që vijnë nga Britania e Madhe...

Del i gjallë pas pesë ditësh brenda një… pusi!

XHAKARTË, 8 qershor /ATSH-DPA/ - Një shtetas britanik u shpëtua pasi u bllokua për pesë ditë në një pus pesë metra të thellë në ishullin turistik...

BRITANI E MADHE – Burg përjetë për autorin e një sulmi...

LONDËR, 14 tetor /ATSH-AFP/-Drejtësia britanike dënoi me burgim të përjetshëm personin që përplasi me makinë disa çiklistë e policë, pranë Parlamentit britanik, në gusht...

KINË – Pekini konfirmon arrestimin e një punonjësi të konsullatës britanike

PEKIN, 21 gusht /ATSH-AFP/ - Qeveria kineze konfirmoi sot ndalimin e një punonjësi të konsullatës së Britanisë së Madhe në Hong Kong, i cili...

Ambasadori britanik: Të respektohet parimi i protestës paqësore

TIRANË, 16 Mars /ATSH/ -Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Duncan Norman ka theksuar sot se dhuna e minon demokracinë. “Sot është një mundësi...

BERLIN – Rriten me 162% kërkesat e britanikëve për shtetësi gjermane

FRANKFURT, 16 janar /ATSH-DPA/ - Përveç shumë të tjerave, Brexit duket se i ka bërë njerëzit të mendojnë seriozisht për të kërkuar shtetësinë në...

Britania, mbështetje reformave të thella në Shqipëri

TIRANË, 3 nëntor/ATSH/ Britania do të vazhdojë të mbështesë Shqipërinë në proceset e reformave të thella që ka ndërmarrë. Kjo u konfirmua sot gjatë një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA