Ballina Etiketimet Bocelli

Etiketim: Bocelli

COVID-19 – Bocelli thyen rekordin me 32 milionë shikime për 24...

ROME, 15 prill /ATSH-ANSA/ - Koncerti i Pashkëve i Andrea Bocellit, ''Muzikë për shpresën'', nga Katedralja e Milanos theu rekordin me 32 milionë klikime...

MUZIKE – Bocelli këndon në një Milano bosh

MILANO, 12 prill /ATSH-ANSA/ – Tenori, me famë botërore Andrea Bocelli i shoqëruar nga organizatori i Katedrales më të madhe në Itali, Emanuele Vianelli,...

MUZIKE – Bocelli, Ferragni dhe Fedez, “koncerte” virtuale për mbledhjen e...

MILANO, 20 mars /ATSH-/- Tenori me famë botërore Andrea Bocelli ka kënduar nga "ballkoni" virtual i Instagramit së bashku me këngëtaren Chiara Ferragni për...

Andrea Bocelli, albumi “Sì” në krye të klasifikimit amerikan

TIRANË, 6 nëntor/ATSH/- Andrea Bocelli bën për vete Shtetet e Bashkuara të Amerikës me albumin e tij "Sì". Artisti në të vërtetë ndodhet në...

Andrea Bocelli thotë “Po” në shtatë gjuhë me albumin e ri,...

TIRANË, 16 tetor/ATSH/ - Dymbëdhjetë këngë dhe katër këngë bonus që kujtojnë dashurinë, familjen, besimin dhe shpresën. Është '"Po" albumi i ri që Andrea...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA