Ballina Etiketimet BM

Etiketim: BM

BM përfshin latinishten në shkollat ​​shtetërore

LONDËR, 31 korrik /ATSH-DPA/ - Mësimet e gjuhës latine do t'u ofrohen mijëra nxënësve të shkollave shtetërore në të gjithë vendin, si pjesë e...

BM – Ulet indeksi i përhapjes së COVID-19 në Angli

LONDËR, 30 korrik /ATSH-ANSA/ - Organet e pavarura të kontrollit shëndetësor britanik kanë ulur për herë të parë sot indeksin e përhapjes së COVID-19...

COVID-19 – BM hap kufijtë për qytetarët e vaksinuar të BE-së...

LONDËR, 28 korrik /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe pritet të hapë kufijtë për të lejuar udhëtarët nga SHBA dhe BE, të cilët janë të...

BREXIT – BE pezullon veprimet ligjore kundër BM për çështjen e...

LONDËR, 28 korrik /ATSH-DPA/ - Komisioni Evropian ka pezulluar veprimet ligjore kundër Britanisë së Madhe për zbatimin e marrëveshjes pas Brexit me Irlandën e...

BM – Parisi dhe Londra forcojnë bashkëpunimin e tyre kundër terrorizmit

LONDËR, 26 korrik /ATSH-AFP / - Franca dhe Britania e Madhe ranë dakord sot të forcojnë bashkëpunimin e tyre kundër terrorizmit në transportin detar...

COVID-19 – BM regjistron për të pestën ditë radhazi uljen e...

LONDËR, 26 korrik /ATSH-DPA/ - Numri i rasteve të reja me Covid-19 të raportuara çdo ditë në Britaninë e Madhe ka rënë për të...

COVID-19 – Pranimet në spitalet britanike më të lartat që nga...

LONDËR, 22 korrik /ATSH-DPA/ - Numri i pranimeve me Covid-19 në spitalet britanike është rritur në nivelin më të lartë në gati pesë muaj. ''Një...

UASHINGTON – SHBA paralajmëron kundër udhëtimit në BM

LONDËR, 19 korrik /ATSH-DPA/ - Qytetarët amerikanë u paralajmëruan sot kundër udhëtimit në Britaninë e Madhe, për shkak të rritjes së ndjeshme të rasteve...

COVID-19 – 50% e britanikëve e konsiderojnë të gabuar rihapjen

LONDËR, 19 korrik /ATSH-ANSA/ - Gjysma e britanikëve janë shprehur “të shqetësuar” nga rihapja sot e Britanisë së Madhe, në të ashtuquajturën “dita e...

BM – Ministri i Shëndetësisë rezulton pozitiv me COVID-19

LONDËR, 17 korrik /ATSH-dpa/ - Ministri britanik i Shëndetësisë, Sajid Javid është vetëkarantinuar pasi ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Përmes një deklarate të postuar në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA