Ballina Etiketimet Blegtori

Etiketim: Blegtori

Investimi në blegtori, përparësi për zonat rurale

TIRANË, 17 nëntor/ATSH/ Investimi në blegtori po shndërrohet në përparësi për shumë banorë të zonave rurale, të cilët falë edhe mbështetjes financiare që adreson...

Skema Kombëtare, Ferati nga Tushemishti dyfishoi numrin e krerëve

TIRANË, 28 tetor /ATSH/ Ferati, një fermer në Tushemisht të Pogradecit, e ka filluar aktivitetin 30 vite më parë, me 300 krerë dhi. Sot, falë...

Mbështetja e AZHBR-së, ferma blegtorale në Vaun e Dejës teknologji inovative...

TIRANË, 23 shtator /ATSH/ Emanuela Gjondrekaj, prej 11 vitesh punon në fermën blegtorale të Marjanës gjendur në Konaj të Vaut të Dejës. Ajo tregon se...

Me mbështetjen e AZHBR-së, Berti shtoi fermën me 100 krerë të...

TIRANË, 10 shtator /ATSH/ Berti nga fshati Karbunarë i Fierit, është kthyer nga emigrimi 15 vite më parë dhe zgjodhi që prej asaj kohe,...

Skema Kombëtare, 62,6% e fermerëve aplikuan për subvencione në blegtori

TIRANË, 7 gusht /ATSH/  62,6% e fermerëve në 12 qarqet e vendit aplikuan në Skemën Kombëtare të mbështetjes për Bujqësinë 2021, për të përfituar...

Blegtoria, qarku i Fierit dhe Korçës me përqendrimin më të madh...

TIRANË, 5 gusht /ATSH/ Prodhimi blegtoral në vendin tonë ka ardhur në rritje të qëndrueshme, kjo në sajë të shtimit të investimeve në ferma...

Braçe sjell shembullin e Andit nga Çerma: Dhjetëra hektarë të kultivuara...

TIRANË, 3 gusht/ATSH/ Zv/kryeministri Erion Braçe solli shembullin e një djali të ri në Çermë, Andi Kaca, i cili merret me bujqësi e blegtori. Braçe...

Subvencionet nga AZHBR, 72-vjeçarja shtoi fermën nga 20 në 300 krerë

TIRANË, 2 gusht /ATSH/ Politikat dhe programet mbështetëse të qeverisë po nxisin më edhe më shumë pasionin dhe përkushtimin e fermerëve për të punuar...

Skema Kombëtare, 1880 fermerë përfitues për mbështetjen në blegtori

TIRANË, 28 korrik /ATSH/ Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural (AZHBR) bën të ditur se, janë 1880 fermerë të kualifikuar në total, përfitues të...

Përfitues i subvencioneve nga AZHBR/ Selioni shtoi fermën e dhive me...

TIRANË, 6 qershor /ATSH/ Selion Kupi, nga fshati Petrelë e Tiranës, me mbështetjen financiare të Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural ka shtuar nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA