Ballina Etiketimet Bisedime

Etiketim: bisedime

BRUKSEL – BE diskutime për COVID-19 dhe marrëdhëniet me BM

BRUKSEL, 14 tetor /ATSH-AA/ - Liderët e vendeve anëtare të Bashkimit Europian (BE) do të mblidhen në Bruksel për të diskutuar kryesisht çështjet për...

BRUKSEL – Bisedime Johnson-Der Leyen-Michel për marrëveshjen postBrexit

BRUKSEL, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson do të zhvillojë sot një bisedë telefonike me dy krerët e Bashkimit Europian, Ursula von...

BEJRUT – Fillojnë negociatat historike mes Libanit dhe Izraelit

NAQURA, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Libani dhe Izraeli, dy fqinjë zyrtarisht gjithmonë në luftë, filluan sot negociatat historike, nën drejtimin e Uashingtonit, për përcaktimin...

ATHINË – Greqia: Jo bisedime me Turqinë pa tërheqjen e “Oruç...

ATHINË, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Greqia nuk do të fillojë asnjë bisedim me Turqinë në lidhje me tensionet në Mesdheun Lindor për aq kohë...

TURQI – Erdogan dhe Merkel diskutojnë marrëdhëniet Ankara-Athinë

ANKARA, 6 tetor /ATSH-AA/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan zhvilloi një bisedë me kancelaren gjermane, Angela Merkel, nëpërmjet një video-lidhjeje.  "Në këtë bisedë janë...

BRUKSEL – Von der Leyen: Të intensifikohen diskutimet për marrëdhënien tregtare...

BRUKSEL, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen i kërkoi sot Britanisë së Madhe të intensifikojë negociatat me BE-në...

SHBA – Pompeo: Shpresojmë që bisedimet Turqi-Greqi të çojnë drejt afrimit

UASHINGTON, 29 shtator /ATSH-AA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo theksoi se SHBA-ja shpresonte që bisedimet e ardhshme mes Greqisë dhe Turqisë për...

STAMBOLL – Turqia dhe Greqia gati për të nisur bisedime të...

STAMBOLL, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Turqia dhe Greqia janë gati të nisin bisedime të drejtpërdrejta eksploruese për të ulur tensionet në Mesdheun Lindor, njoftoi...

GREQI – Mitsotakis: Largimi i anijes turke nga Mesdheu Lindor...

ATHINË, 13 shtator /ATSH-AFP/ - Largimi i anijes turke të kërkimit "Oruç Reis" vendosur nga Ankaraja në një zonë të diskutueshme mes Greqisë dhe...

DOHA – Pompeo: Negociatorët afganë të shfrytëzojnë mundësinë për të bërë...

DOHA, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot qeverisë afgane dhe talebanëve, pjesëmarrëse në bisedimet për paqe ndërafgane...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA