Ballina Etiketimet Berthamore

Etiketim: berthamore

BRUKSEL – Europianët: Irani të heqë dorë nga shkeljet e marrëveshjes...

BRUKSEL, 9 korrik /ATSH-AFP/ - Tre vendet europiane partnere të marrëveshjes së arritur me Iranin në vitin 2015 i kërkuan sot Teheranit të heqë...

UASHINGTON – Trump dhe Macron bisedojnë për çështjen bërthamore iraniane

UASHINGTON, 8 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump zhvilloi sot një bisedë telefonike me homologun e tij francez, Emmanuel Macron në lidhje me...

SHBA – Uashingtoni kërkon një mbledhje urgjente të IAEA-së për Iranin

UASHINGTON, 5 korrik /ATSH-AFP/ - SHBA-ja njoftoi sot se ka kërkuar një mbledhje të jashtëzakonshme të këshillit të guvernatorëve të IAEA-së për të debatuar...

SHBA – Uashingtoni: Nuk do të lejojmë kurrë që Irani të...

UASHINGTON, 1 korrik /ATSH-AFP/ - SHBA-ja nuk do të lejojë kurrë që Irani të zhvillojë armë bërthamore, theksoi sot Shtëpia e Bardhë pasi Teherani...

NJU JORK – OKB-ja kritikon shkeljen e marrëveshjes bërthamore nga Irani

NJU JORK, 1 korrik /ATSH-AFP/ - Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, i shqetësuar për kalimin nga Irani të limitit të vendosur për...

VJENË – IAEA-ja konfirmon shkeljen e marrëveshjes bërthamore nga Irani

VJENË, 1 korrik /ATSH-AFP/ - Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike (IAEA), e ngarkuar me verifikimin e aplikimit nga Teherani të marrëveshjes bërthamore të vitit...

BRUKSEL – NATO përgatitet për një botë pa marrëveshjen bërthamore INF

BRUKSEL, 26 qershor /ATSH-DPA/ - Ministrat e mbrojtjes së NATO-s të mbledhur sot në Bruksel po përgatiten për një shpërbërje të mundshme të marrëveshjes...

FRANCË – Parisi: Shkelja nga Irani e marrëveshjes bërthamore do të...

PARIS, 25 qershor /ATSH-AFP/ - Një shkelje nga ana e Iranit e marrëveshjes bërthamore të vitit 2015 do të ishte një gabim i rëndë...

SUEDI – Vendet jobërthamore mblidhen për të mbështetur reduktimin e këtyre...

STOKHOLM, 11 qershor /ATSH-DPA/ - Shumë shtete jobërthamore, përfshirë Kanadanë, Gjermaninë dhe Japoninë, u mblodhën sot në Suedi për të rritur mbështetjen për çarmatosjen...

SEUL – Shanahan: Pheniani të rikthehet në tryezën e bisedimeve

SEUL, 3 qershor /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Pat Shanahan i bëri thirrje Koresë së Veriut që të rikthehej në tryezën e negociatave...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA