Ballina Etiketimet Berthamore

Etiketim: berthamore

SHBA – Traktati për ndalimin e armëve bërthamore drejt hyrjes në...

NJU JORK, 25 tetor /ATSH-AFP/ - Traktati ndërkombëtar që ndalon armët bërthamore u ratifikuar nga një vend i 50-të, njoftoi OKB, gjë që mundëson...

SEUL – Pheniani po planifikon zgjerimin e kapaciteteve bërthamore

SEUL, 24 maj /ATSH-DPA/ - Koreja e Veriut po planifikon të rrisë aftësitë e saj bërthamore, njoftoi sot media shtetërore koreano-veriore. Lideri i vendit komunist,...

RUSI – Putin: I gatshëm të diskutoj me Trumpin për armët...

MOSKË, 2 mars /ATSH-ANSA/ - Presidenti rus Vladimir Putin deklaroi se është i gatshëm të diskutojë me homologun e tij amerikan Donald Trump mbi...

BRITANI E MADHE-Karrenbauer: SHBA kërcënoi se do të vendoste tarifa për...

LONDËR, 16 janar /ATSH-AFP/-SHBA kërcënoi se do të vendoste tarifa për makinat europiane, për t'i shtyrë europianët që të fillonin procedimet kundër Iranit për...

Netanyahu: Izraeli nuk do të lejojë që Irani të prodhojë armë...

TEL AVIV, 15 janar /ATSH-ANSA/- Irani zotëron aq uranium sa duhet për të prodhuar një bombë bërthamore, është parashikimi i inteligjencës ushtarake izraelite, por...

BRUKSEL – Borrel: Garantimi i marrëveshjes bërthamore me Iranin më i...

BRUKSEL, 14 janar /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë europiane, Josep Borrell, i ngarkuar për mbikëqyrjen e mekanizmit për zgjidhen e mosmarrëveshjeve parashikuar në marrëveshjen...

KJ – Pheniani dhe SHBA rifillojnë bisedimet bërthamore

SEUL, 1 tetor /ATSH-DPA/ - Koreja e Veriut dhe SHBA kanë në plan të rifillojnë bisedimet për programin e armëve bërthamore të Koresë së...

SHBA – Trump paralajmëron Iranin mbi pasurimin e uraniumit

UASHINGTON, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump paralajmëroi sot Iranin kundër pasurimit të uraniumit, duke qëndruar njëkohësisht evaziv mbi çështjen shumë delikate...

SHBA – Uashingtoni akuzon Iranin për aktivitete të mundshme bërthamore të...

UASHINGTON, 10 shtator /ATSH-AFP/ - Shefi amerikan i diplomacisë, Mike Pompeo akuzoi sot Iranin për aktivitete të mundshme bërthamore të padeklaruara. “Mungesa e bashkëpunimit total...

SHBA – Pompeo: I papranueshëm reduktimi i angazhimeve iraniane mbi bërthamoren

UASHINGTON, 6 shtator /ATSH-AFP/ - Shefi amerikan i diplomacisë, Mike Pompeo i gjykoi sot të papranueshme reduktimet e reja të angazhimeve të marra nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA