Ballina Etiketimet Berat

Etiketim: Berat

Shembulli i Bujarit që me mbështetjen e qeverisë eksporton prodhimet bashkë...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1154027574978360/ TIRANË, 10 gusht /ATSH/ Bujar Hajdari është një nga mijëra fermerët e zonës Kutalli, në Berat që jetojnë me serrat, ku ai mbjell dy...

Investimet infrastrukturore në zonat rurale në Berat/ Përfundon rruga e fshatit...

TIRANË, 10 gusht/ATSH/ Në Berat po vijojnë me intensitetet punimet për implementimin e programit të mirëmbajtjes së rrjetit rrugor në zonat rurale. Kryetari i bashkisë...

Në kantinën e verës “Nurellari” në Berat, rezultate mbresëlënëse nga mbështetja...

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ishte sot në Berat, në kantinën e verës "Nurellari", ku me vizion e punë...

Investimet infrastrukturore në Berat, impakt në zhvillimin e ekonomik

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Në qytetin e Beratit po punohet me intensitet për fazën e fundit të rehabilitimin e rrugës “Antipatrea” përmes vendosjes së sinjalistikës...

Berat/ Dëmtuan malin e Tomorit, pranga dy personave

TIRANË, 4 gusht/ATSH/-Policia e Beratit në kuadër të punës për mbrojtjen e mjedisit ka arrestuar këtë të martë dy persona, pasi janë kapur duke...

FOTO/ Sako pa mëngë, një ndër veshjet më elegante e përgatitur...

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ Veshjet popullore janë padyshim një pasuri e madhe e kombit shqiptar. Një ndër veshjet më elegante, e përgatitur nga mjeshtra beratas...

Denaj në Berat: Qeveria nuk ka ndalur investimet në funksion të...

TIRANË, 20 korrik/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi sot se pavarësisht situatës së krijuar prej infeksionit të COVID-19, qeveria nuk ka...

Berati, destinacioni i përhershëm turistik/ Kallfani për ATSH-në: 300 turistë...

TIRANË, 15 korrik/ATSH/ Qyteti i “Një mbi një dritareve” ka nisur të gjallërohet nga turistët vendas e të huaj, sidomos në fundjavë. I njohur jo...

Berati, destinacion jo vetëm për turizmin kulturor por dhe atë të...

TIRANË, 12 korrik/ATSH/ Berati vazhdon të jetë destinacioni i preferuar i shumë vizitorëve nga vendi dhe bota. Kryeministri Edi Rama solli sot pamje nga vizitorët...

Berati 12 vjet në UNESCO/ Projektet e Rilindjes Urbane e kthyen...

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se "projektet e Rilindjes Urbane dhe ndërhyrjet e shpëtim-restaurimit të monumenteve më të rrezikuara, e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA