Ballina Etiketimet Bashkia qe duam

Etiketim: bashkia qe duam

Dako: Investimet transformuan Durrësin, mbajtëm premtimet tona

TIRANË, 29 mars/ATSH/ - Investimet e bëra nga pushteti qendror dhe ai vendor i kanë dhënë një pamje krejtësisht tjetër qytetit bregdetar të Durrësit. Gjatë...

Denaj: Financat vendore, në mbështetje të investimeve të integruara

TIRANE, 23 mars/ATSH/- “Modeli dhe vizioni qeverisës i kësaj mazhorance është orientuar me investime të integruara në të gjithë sektorët si bujqësi, infrastrukturë, arsim,...

Veliaj: Bashkë më shumë se kurrë për të çuar para Tiranën...

TIRANË, 23 mars/ATSH/- Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, theksoi sot se "unë e Edi Rama jemi më bashkë se kurrë për të...

Mbi 12 milionë dollarë investime në Lushnjë në 5 vitet e...

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ - Mbi 12 milionë dollarë janë investuar gjatë 5 viteve të fundit nga qeveria shqiptare në bashkinë Lushnjë. Kështu deklaroi sot kryetari...

Rama: Të vendosur për luftën kundër kanabisit dhe Reformën në Drejtësi

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/- Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Gjirokastra se "lufta jonë e vendosur për çrrënjosjen e kanabisit, gjë që është e konfirmuar për...

Puka me potenciale për zhvillimin e agroturizmit

TIRANË, 19 shkurt/ATSH/ - Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Puka se "duhet të vazhdojmë të investojmë në agroturizëm". Gjatë takimit publik të ciklit kombëtar...

Investimet e kthyen Pukën në një destinacion turistik

TIRANË, 19 shkurt/ATSH/- Puka është kthyer në qendër atraksioni turistik, pas investimeve të kryera nga qeveria shqiptare në qytetin verior. Kështu deklaroi kryetari i bashkisë...

Rama: Ndryshimi mes nesh këtu e atyre në Tiranë, siç ishte...

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/- "Ne nuk jemi mbledhur këtu se të tjerë janë mbledhur gjetkë, ne jemi mbledhur se që kur kemi marrë votën e...

Punësimi, alternativa për të gjithë

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ - Zyrat e Punës vijon punësimet me ritme të shpejta në vend, duke rritur ekonominë e familjeve shqiptare, si dhe duke...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA