Ballina Etiketimet Bashki

Etiketim: Bashki

Gati në vjeshtë/ Ja si do jenë dy lagjet e reja...

TIRANË, 26 maj/ATSH/ Banorët në Zall Herr dhe në Ndroq, të cilët mbetën të pastrehë nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019, do të sistemohen...

Bashkia Tiranës i përgjigjet Metës: Mos nxit militantët e LSI për...

TIRANË, 26 maj/ATSH/ Bashkia e Tiranës i bëri apel sot Presidentit Ilir Meta që të mos pengojë futjen e banorëve të prekur nga tërmeti...

Bashkia e Tiranës nis riparimin e 288 pallateve të dëmtuara lehtë...

TIRANË, 25 maj/ATSH/ Pallatet që kanë pësuar dëme të lehta nga tërmeti i 26 nëntorit 2019 në kryeqytet po riparohen nga bashkia e Tiranës. Aktualisht,...

Durrës/ Bashkia, marrëveshje me “Terre des hommes” për shërbime cilësore të...

TIRANË, 18 maj/ATSH/ Kryetarja e bashkisë së Durrësit Emiriana Sako nënshkroi sot një marrëveshje me organizatën "Terre des hommes". Kjo marrëveshje midis bashkisë dhe kësaj...

Bashkia e Përmetit hedh poshtë akuzat për shtim të numrit të...

TIRANË, 15 maj/ATSH/ Bashkia e Përmetit hodhi poshtë sot akuzat e ngritura nga Partia Demokratike për shtim të numrit të të punësuarve në prag...

Bashkia e Tiranës hap aplikimin për regjistrimin e fëmijëve në çerdhe

TIRANË, 11 maj/ATSH/ Në datat 7-11 qershor 2021 në çdo çerdhe publike të Bashkisë Tiranë, do të kryhet procedura e aplikimit për regjistrimin e...

Klodian Elqeni, “heroi” i sheshit “Skënderbej” merr titullin “Mirënjohja e Qytetit”

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Klodian Elqeni, i riu që u kthye në hero me aktin e tij më 25 prill duke parandaluar një tragjedi të...

Veliaj: Të gjitha exit poll-et nxjerrin fituese Partinë Socialiste, të presim...

TIRANË, 25 prill/ATSH/ Erion Veliaj, drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Tiranën, në një konferencë për mediat pas procesit zgjedhor, pohoi të gjitha Exit...

Veliaj: Rehabilituam digat dhe hidrovoret për herë të parë pas 30...

TIRANË, 11 prill/ATSH/ "Rehabilituam digat dhe hidrovoret për herë të parë pas 30 viteve". Kështu deklaroi kryetari i Bashkisë së Tiranës, njëherazi përfaqësuesi politik i...

“10 mijë familje kanë përfituar nga grantet”/ Ruseti: Rindërtimi ka nisur...

TIRANË, 4 mars/ATSH/ Nënkryetarja e bashkisë së Tiranës, Anisa Ruseti deklaroi sot se procesi i rindërtimit të banesave nga tërmeti është një proces dinamik,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA