Ballina Etiketimet BARNA

Etiketim: BARNA

Qendra e re e Kontrollit të Barnave/ Tjetër investim transformues për...

TIRANË, 9 shtator/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama vizitoi sot Qendrën e re të Kontrollit të Barnave, një tjetër investim transformues për cilësinë dhe sigurinë...

30% ulje në çmimin e barnave/ 8 milionë euro kursim nga...

TIRANË, 9 shtator/ATSH/ Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "prej disa vitesh ne kemi ulur 30% çmimin e barnave dhe në total...

Ilaçe në banesë për 36 382 të moshuar të vetmuar, 832...

TIRANË, 14 prill/ATSH/ 832 të moshuar kanë përfituar barnat në banesë gjatë 24 orëve të fundit. Shifrat janë bërë të ditura nga ministrja e Shëndetësisë...

22197 pensionistë të vetmuar kanë marrë barnat me rimbursim në banesë

TIRANË, 1 prill/ATSH/ 22197 pensionistë të vetmuar kanë marrë deri tani barnat me rimbursim në banesë. Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm i Kujdesit Shëndetësor ka...

Procedura të lehtësuara për pacientët që trajtohen me barna të rimbursueshme

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Në kuadër të situatës së krijuar prej COVID-19, ministria e Shëndetësisë ka hartuar një udhëzues mbi lehtësimin e procedurave për pacientët...

Shpërndarja e barnave me rimbursim në banesë, përfituan 3 894 pensionistë...

https://www.facebook.com/FSDKSH.AL/videos/1398455600343368/?t=3 TIRANE, 26 mars/ATSH/ Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor bën të ditur se mbi 3 894 pensionistë të moshuar mbi 65 vjeç...

1307 të moshuarve me sëmundje kronike u janë dërguar barnat në...

TIRANË, 20 mars/ATSH/ Nga dita e djeshme deri tani, 1307 të moshuarve të vetmuar mbi 65 vjeç u janë dërguar barnat me rimbursim në...

Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore drejt rehabilitimit të plotë, Manastirliu:...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Të gjitha autorizimet për importin dhe eksportin e barnave mjekësore do të lëshohen online brenda vitit 2020. Deklarata u bë nga...

Finalizohet operacioni antikontrabandë “Zëmblaku”, goditen dy raste

TIRANË, 10 tetor/ATSH- Arbi Fortuzi/ Specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik-Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, në vijim të punës për parandalimin dhe...

Bllokimi i “Ranitidinës”/ Agjencia e Barnave kërkon tërheqjen e menjëhershme nga...

TIRANË, 27 shtator/ATSH/ Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore ka marrë masa shtesë për një parandalim të mundshëm, duke tërhequr nga tregu të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA