Ballina Etiketimet Banore

Etiketim: banore

PODGORICË – Mali i Zi në lockdown, i dyti në Europë...

PODGORICË, 28 nëntor /ATSH-ANSA/ - Mali i Zi në lockdown në fundjavë, masë e re kufizuese që synon të frenojë përhapjen e koronavirusit. Ndalimi i...

Lleshaj në Finiq: Përforcojmë kapacitetet teknike në shërbim të rendit dhe...

TIRANË, 20 qershor/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj vizitoi sot Finiqin, ku gjatë një bashkëbisedimi me  banorët e kësaj bashkie theksoi se "minoritetet janë...

Hysi: Mbështetja për familjet në nevojë, është shprehje e humanizmit

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi deklaron se ofrimi i mbështetjes nga banorë të njësisë administrative nr. 2 dhe aktivistë për...

Të prekurit nga tërmeti/ Rama: Nuk do t’i lë në mëshirën...

TIRANË, 28 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama siguroi sot të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit që lamë pas, se qeveria nuk do...

FOTO/Bashkia Dropull pranë qytetarëve, ushqime për pensionistët e vetmuar dhe familjet...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Bashkia e Dropollit po vijon shpërndarjen e ndihmave dhe ilaçeve tek familjet në nevojë dhe të moshuarit e vetmuar në fshatrat...

FOTO/ Prefekti Kuçana për ATSH-në: Nis shpërndarja e ndihmave për të...

TIRANË, 18 mars/ATSH/ Në qarkun e Kukësit ka nisur shpërndarja e ndihmave për familjet në nevojë dhe të moshuarit. Prefekti I Kukësit, Zenel Kuçana, tha...

FILIPINE – Të evakuuarit rikthehen për të kontrolluar pronat pas shpërthimit...

MANILA, 16 janar /ATSH-DPA/ - Policia në Filipine lejoi banorët e evakuuar të rikthehen në pronat e tyre për t'i kontrolluar, në mënyrë për...

Video/ 10 pallate në ditë lirohen nga pesha e depozitave të...

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ Qytetarët e Tiranës shprehen të ndërgjegjësuar për rrezikun që paraqesin depozitat e ujit sipër tarracave jo vetëm për peshën që i...

Rama me banorët e prekur nga tërmeti: Brenda prillit 2020 përfundon...

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama po zhvillon sot mbledhjen vjetore të kabinetit në Durrës, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar zhvilloi edhe...

Specialistët e Institutit të Shëndetit Publik, vlerësim problemeve shëndetësore në komunitetet...

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/- Grupi i punës me specialistët e Institutit të Shëndetit Publik për vlerësimin e problemeve shëndetësore në komunitetet e prekura më shumë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA