Ballina Etiketimet Autostrada

Etiketim: autostrada

SPANJE- Qeveria planifikon t’i bëjë me pagesë të gjitha autostradat deri...

MADRID, 8 maj /ATSH-AA/- Qeveria e koalicionit e partive të krahut të majtë në Spanjë ka përgatitur një plan sipas të cilit të gjitha...

GJERMANI – Pandemia boshatis autostradat

MYNIH, 26 mars /ATSH-DPA/ - Masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit kanë pothuajse boshatisur sistemin e autostradave në Gjermani, sipas Shoqatës Gjermane të...

Kurti shpreh rezerva për marrëveshjet për autostradën dhe hekurudhën me Serbinë

PRISHTINË, 26 shkurt /ATSH/ Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë sot se nuk ka pasur asnjë informacion zyrtar për dy marrëveshjet e fundit...

GJERMANI – Përçarje në koalicion për kufizimin e shpejtësisë në autostrada

BERLIN, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Një grindje e gjatë nëse Gjermania duhet të vendosë kufizime shpejtësie në autostrada, ka çuar në ndarje në qeverinë...

GJERMANI – Prezantohet kufiri i ri i shpejtësisë në autostrada

BERLIN, 28 janar /ATSH-DPA/ -  Ndërsa debati nëse Gjermania duhet të prezantojë një kufi shpejtësie në autostradat e saj rritet, një ekspert kryesor i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA