Ballina Etiketimet Astrazeneca

Etiketim: astrazeneca

FOKUS – AstraZeneca: Kërkojmë mirëkuptim për vonesat në furnizimin me vaksinën...

BRUKSEL, 27 janar /ATSH-DPA/ - Shefi ekzekutiv i gjigantit farmaceutik AstraZeneca i ka bërë thirrje publikut europian për mirëkuptim në lidhje me vonesat në...

BRUKSEL – BE: AstraZeneca të respektojë kontratën për shpërndarjen e vaksinave...

BRUKSEL, 25 janar /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka telefonuar sot drejtuesin e AstraZenecas për t'i kërkuar që ai...

FOKUS – AstraZeneca ul ndjeshëm furnizimin me vaksinën antiCovid-19

LONDËR, 23 janar /ATSH/ - Një prodhues tjetër i vaksinave antiCovid-19 paralajmëroi probleme me furnizimin me doza drejt Bashkimin Europian, duke shtuar kështu frustrimin...

Vaksina antiCovid-19 e AstraZeneca/Oxford efikase 70%

LONDËR, 23 nëntor /ATSH-AFP/ - Vaksina kundër COVID-19, e zhvilluar nga laboratori britanik AstraZeneca dhe Universiteti i Oxford-it është efikase 70%, sipas një komunikate...

FOKUS – Në dhjetor dozat e para të një vaksine antiCovid-19

ROMË, 21 tetor /ATSH-ANSA/ - Presidenti i qendrës së njohur kërkimore italiane, IRBM në Pomezia, Piero Di Lorenzo, i cili bashkëpunon me Universitetin e...

”AstraZeneca”: SHBA investime për një trajtim kundër COVID-19

LONDËR, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Qeveria amerikan po investon rreth një gjysmë miliardë dollarë për zhvillimin dhe shpërndarjen në shkallë të gjerë të një...

OTAVA – Kanadaja nënshkruan marrëveshje me “AstraZeneca”-n

OTAVA, 25 shtator /ATSH-AFP/- Kanadaja njoftoi sot nënshkrimin e një marrëveshjeje me grupin suedezo-britanik "AstraZeneca" për të blerë deri në 20 milionë doza të...

LONDËR – AstraZeneca rifillon testimet e vaksinës antiCOVID-19

LONDËR, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Grupi farmaceutik britanik "AstraZeneca" rifilloi testimet në Britaninë e Madhe mbi një vaksinë kundër epidemisë së koronavirusit të ri...

SHBA – ”AstraZeneca” njofton ndalimin e provave klinike të vaksinës antiCOVID-19

UASHINGTON, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Grupi farmaceutik "AstraZeneca" njoftoi sot një pezullim të përkohshëm global të provave klinike të vaksinës së saj eksperimentale kundër...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA