Ballina Etiketimet Astrazeneca

Etiketim: astrazeneca

COVID-19 – Castex: Grupmoshat mbi 55 vjeç të vaksinohen me AstraZeneca

NANTERRE, 8 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministri francez, Jean Castex u kërkoi sot rreth 13 milionë francezëve mbi 55 vjeç që nuk janë vaksinuar kundër...

GJERMANI – Spahn: Vaksina AstraZeneca e lejueshme për të gjitha grupmoshat

BERLIN, 6 maj /ATSH-DPA/ - Të gjithë në Gjermani duhet të jenë të përshtatshëm për t’u vaksinuar me vaksinën antiCOVID-19 AstraZeneca, tha ministri gjerman...

COVID-19 – SHBA dhuron 60 milionë doza të vaksinës AstraZeneca 

UASHINGTON, 27 prill /ATSH-AFP/ - SHBA do t'i sigurojë vendet e tjera me 60 milionë doza të vaksinës AstraZeneca, deklaroi në një njoftim Shtëpia...

COVID-19 – Belgjika vendos vaksinimin e mbi 41-vjeçarëve me AstraZeneca

BRUKSEL, 24 prill /ATSH-AFP/ - Vaksina AstraZeneca do të përdoret për personat e moshës 41 vjeç e lart, në vend të përdorimit deri më...

KANADA – Trudeau vaksinohet kundër COVID-19 me AstraZeneca

OTAVA, 23 prill /ATSH-AFP/ - Kryeministri kanadez Justin Trudeau u vaksinua sot me dozën e parë të vaksinës AstraZeneca. "Jam shumë i lumtur", u shpreh...

COVID-19 – AstraZeneca dhe Pfizer zvogëlojnë rrezikun e infektimit që në...

LONDËR, 23 prill /ATSH-ANSA/ - Një dozë e vaksinës AstraZeneca ose Pfizer zvogëlon rrezikun e infektimit me COVID-19 me gati dy të tretat, sipas...

COVID-19 – EMA nuk e kufizon përdorimin e AstraZeneca sipas grupmoshës

HAGË, 23 prill /ATSH-AFP-ANSA/ - Agjencia Europiane e Barnave (EMA) tha sot pas një studimi të ri se përfitimet e vaksinës antiCOVID-19 AstraZeneca u...

LUKSEMBURG – Rradhë qytetarësh në pritje të vaksinimit me AstraZeneca

LUKSEMBURG, 22 prill /ATSH-DPA/ - Rreth 18 000 persona në Luksemburg ishin sot në një listë pritje për t’u vaksinuar me vaksinën antiCOVID-19 AstraZeneca. “Lista...

KANADA – AstraZeneca autorizohet edhe për mbi 45-vjeçarët

MONTREAL, 21 prill /ATSH-AFP/ - Qeveria e Kebekut njoftoi se do të zgjerojë grupmoshën për vaksinimin me AstraZeneca, duke përfshirë personat mbi 45 vjeç. Kështu...

Mbërrijnë 50,000 doza të vaksinës AstraZeneca/ Manastirliu: Javën tjetër nisim vaksinimin...

TIRANË, 18 prill/ATSH/ Në aeroportin Ndërkombëtar "Nënë Tereza" mbërritën sot 50,000 doza të vaksinës AstraZeneca. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, Ministri i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA