Ballina Etiketimet Arsim

Etiketim: arsim

Kushi takon rektorët e universiteteve: Projekte të reja dhe më shumë...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi nuk humbet kohë dhe zhvillon një takim me rektorët e universiteteve, ku i...

Medalje e Artë për maturantët ekselentë/ Kushi: Përqafoni vlerat më të...

TIRANË, 23 prill/ATSH/ 40 ish-maturantë, të cilët kanë përfunduar arsimin e mesëm të lartë me rezultate të shkëlqyera në vitet shkollore 2018-2019 dhe 2019-2020...

Mandatin e tretë nisim betejën e madhe për të sjellë universitetet...

TIRANË, 14 prill/ATSH-Maela Marini/ "Mandatin e tretë nisim një tjetër betejë të madhe, betejën për të sjellë universitetet e huaja në Shqipëri dhe për...

Kushi në takimin me ambasadorin izraelit: Krenari që nxënësit tanë të...

TIRANË, 14 prill/ ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka mirëpritur në zyrën e saj ambasadorin e Izraelit në Tiranë, Noah...

Mandati i tretë/ Fuqizim i arsimit profesional, qendra në çdo qark...

TIRANË, 5 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se në mandatin e tretë do të ngrihen qendra që do të jenë për të rinjtë...

11 mijë mësues në sistem përmes portalit “Mësues për Shqipërinë“/ Sot...

TIRANË, 28 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se në sistemin arsimor në këto 7 vite është kryer një transformim rrënjësor dhe se sot...

Gjithëpërfshirja në arsim/ Kushi viziton shkollën speciale “Zëra Jete” në Elbasan

TIRANË, 23 mars/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi zhvilloi një vizitë pranë shkollës speciale “Zëra Jete” në Elbasan, për të parë nga...

“Videomuhabete elektorale me Bashën”/ Komisioni Europian sikur nuk përfshihet në fushatat...

TIRANË, 23 mars/ATSH/ "Dikush në Bruksel duhet t'u thotë komisionerëve që harxhojnë kohën e punës së paguar nga taksat e popujve të Europës, për...

Basha: Anulim ligjit për arsimin e lartë, mbështetje për universitetet

TIRANË, 19 mars /ATSH/ Në vazhdën e takimeve që ka patur në qytetin e Gjirokastrës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka konsumuar një...

Arsimi në mandatin e tretë/ Rritje me 40 % e pagave...

TIRANË, 16 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama shprehu sot ambicien që Shqipëria e vitit 2030 të jetë platforma e një transformimi fantastik për jetët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA