Ballina Etiketimet Armepushim

Etiketim: armepushim

GJERMANI – Maas: Armëpushimi në Libi një sukses i parë vendimtar

BERLIN, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Gjermania, në vijën e frontit në kërkimin e një zgjidhjeje politike të konfliktit në Libi, e përshkroi si sukses...

GJENEVË – OKB: Nënshkruhet armëpushimi i përhershëm në Libi

GJENEVË, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Palët në konflikt në Libi nënshkruan sot një armëpushim kombëtar dhe të përhershëm, transmetuar drejtpërdrejt në internet, pas pesë...

RUSI – Azerbajxhani dhe Armenia bien dakord për një armëpushim

MOSKË, 10 tetor /ATSH-AFP/ - Azerbajxhani dhe Armenia ranë sot dakord për një armëpushim duke nisur nga mesdita në rajonin separatist të Nagorni Karabakh,...

ARMENI – Erevani i gatshëm për një armëpushim me Azebajxhanin

EREVAN, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Armenia u shpreh e gatshme të punojë me grupin e ndërmjetësimit bashkëdrejtuar nga Rusia, SHBA-ja dhe Franca, për vendosjen...

GJERMANI – Merkel: Armëpushim i menjëhershëm në Nagorni-Karabah

BERLIN, 29 shtator /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel kërkoi sot një armëpushim të menjëhershëm në Nagorni-Karabah, ku Azerbajxhani dhe separatistët armenë kanë filluar...

SHBA – Guterres thirrje për armëpushim mes Azerbajxhanit dhe Armenisë

NJU JORK, 28 shtator /ATSH-DPA/ - Kreu i OKB-së, Antonio Guterres bëri thirrje për armëpushim mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, para bisedave telefonike me liderët...

UKRAINË – Zelensky: 29 ditë pa humbje jetësh nga lufta

KIEV, 24 gusht /ATSH-DPA/ - Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky përshëndeti armëpushimin që hyri në fuqi muajin e kaluar, duke thënë sot se ai ka...

UKRAINË – Berlini dhe Kievi përshëndesin një armëpushim rekord

KIEV, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Kievi dhe Berlini përshëndetën sot respektimin që prej një muaji të një armëpushimi me separatistët prorusë në lindje të...

LIBI – Autoritetet rivale njoftojnë zgjedhje dhe ndërprerjen e luftimeve

TRIPOLI, 21 gusht /ATSH-AFP/ - Autoritetet rivale në Libi kanë njoftuar sot organizimin e zgjedhjeve së shpejti dhe ndërprerjen e çdo luftimi në territorin...

UKRAINË – Ushtria ukrainase dhe rebelët prorusë konfirmojnë respektimin e armëpushimit

KIEV, 27 korrik /ATSH-DPA/ - Ushtria ukrainase dhe rebelët prorusë, të cilët kanë qenë të angazhuar në një konflikt në lindje të Ukrainës pranë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA