Ballina Etiketimet Aquarius

Etiketim: aquarius

PARIS – Le Pen: Me ne në qeveri ‘’Aquarius’’ nuk do të...

PARIS, 17 shtator /ATSH-ANSA/ - E zhytur nga çështjet ligjore dhe skandalet financiare të partisë, por edhe e vlerësuar nga sondazhet, të cilat e...

VALETA – Malta nis migrantët e ”Aquarius” drejt Europës

VALETA, 30 gusht /ATSH-DPA/ - Malta vendosi sot që grupi i parë i migrantëve prej 141 personash që janë lënë në det për pesë...

ITALI – “Aquarius” me 141 persona në bord mbetet në brigjet...

ROMË, 11 gusht /ATSH-AFP/ - Anija humanitare "Aquarius", rikthyer në brigjet libiane, njoftoi vazhdimin e misionit të saj pasi kishte marrë 141 persona të...

SPANJË – Anija “Aquarius” ankorohet në portin e Valencias

VALENCIA, 17 qershor /ATSH-AFP/ - Anija "Aquarius" mbërriti sot në portin spanjoll të Valencias me disa prej 630 migrantëve të shpëtuar në brigjet e Libisë. Anija...

ROMË – Salvini: Italia nuk është kamp refugjatësh për Europën

ROMË, 13 qershor /ATSH-ANSA/ - Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini iu përgjigj kritikave për mënyrën e trajtimit të çështjes së anijes së emergjencave...

PARIS – ”Le Monde”: Europa po përballet me sfidën italiane për...

PARIS, 13 qershor /ATSH-ANSA/ - Lufta e nervave në detin Mesdhe mes Maltës dhe Siçilisë do të ketë të paktën një efekt pozitiv, pasi...

ROMË – OKB: Bashkëpunim për të shmangur tragjeditë në Mesdhe

ROMË, 12 qershor /ATSH-ANSA/ - Vendimi i kryeministrit spanjoll, Pedro Sanchez për të autorizuar anijen e shpëtimit ''Aquarius'' të ankorohej në territorin spanjoll është...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA