Ballina Etiketimet Apple

Etiketim: apple

Telegram sfidon Zoom dhe Skype

MOSKË, 1 maj /ATSH-DPA/ - Kompania ruse Telegram do të sfidojë kompanitë amerikane Zoom dhe Skype, pasi është gati të nisë thirrjet video në...

KE akuzon Apple për konkurencë të pandershme në tregun e transmetimit...

BRUKSEL, 1 maj /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian ka paraqitur ankesa të reja zyrtare kundër Apple për shtrembërimin e konkurrencës në tregun e transmetimit të...

Apple synon përshpejtimin e investimeve të saj

NJU JORK, 30 prill /ATSH-AFP/ - Apple planifikon të përshpejtojë investimet e saj në ekonominë amerikane duke i çuar ato në 430 miliardë dollarë...

Apple vë në zbatim rregullin e ri të privatësisë së të...

SAN FRANCISKO, 29 prill /ATSH-AFP/ - Që nga e hëna, përdoruesit e iPhone kanë mundësinë e zgjedhjes midis pranimit ose refuzimit për t’u gjurmuar,...

iOS 14,5 mund të zhbllokojë Iphone edhe kur fytyra ka maskë

KALIFORNI, 28 prill /ATSH/ - Kompania Apple ka lëshuar iOS 14.5, versionin e ri të sistemit operativ për iPhone dhe iPad që prezanton një...

Kompanitë gjermane paraqesin ankesë kundër Apple

BERLIN, 26 prill /ATSH-AFP/ - Disa kompani gjermane në sektorët e medias dhe teknologjisë paraqitën sot një ankesë kundër gjigandit amerikan Apple dhe funksionit...

Apple aplikon rregullat e reja për konfidencialitetin e të dhënave

SAN FRANÇISKO, 25 prill /ATSH-AFP/ - Duke nisur nga e hëna, përdoruesit e iPhone do të kenë zgjedhje, për çdo aplikacion në telefon, për...

Pas Spotify, edhe Apple e gatshme ndaj podcast-eve me pagesë

SAN FRANCISKO, 24 prill /ATSH-AFP/ - Apple ka njoftuar shtimin e një opsioni që do të lejojë podcast-et të ofrojnë pajtime të paguara, një...

Apple përditëson ndihmësin zanor Siri

ROMË, 4 prill /ATSH-ANSA/ - Kompania “Apple” u ka lëshuar zhvilluesve iOS 14.5 beta 6, ndër risitë e të cilit do të jetë edhe...

Apple feston 45-vjetorin

SAN FRANCISKO, 1 prill /ATSH-ANSA/ - Kompjuteri është një biçikletë për mendjen: ky është një nga reflektimet më të famshme të Steve Jobs mbi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA