Ballina Etiketimet Apple

Etiketim: apple

“Hyundai” dhe “Apple” drejt një bashkëpunimi të mundshëm

ROMË, 10 janar /ATSH-ANSA/ - Prodhuesi i automjeteve “Hyundai” mund të jetë partneri i mundshëm për të mbështetur “Apple” në zhvillimin e makinës së...

iTunes dhe iPhone festojnë ditëlindjet

KALIFORNI, 6 janar /ATSH-ANSA/ - iTunes mbush 20 vjeç dhe iPhone 14 vjet. Programet e njohur të Apple janë ato që revolucionarizuan jetën tonë. Programet...

“Apple” heq aplikacionin që promovonte festa private gjatë pandemisë

NJU JORK, 30 dhjetor /ATSH/ - Kompania “Apple” njoftoi sot heqjen nga “App Store” i saj të një aplikacioni amerikan, që promovonte festat private...

iPhone 11 me probleme në ekran, zëvendësimi falas

KALIFORNI, 9  dhjetor /ATSH-ANSA/ - Kompania ''Apple'' ka nisur në një shkallë globale një program falas zëvendësimi për ekranet me defekt të iPhone 11,...

Italia gjobit rëndë ”Apple” për mashtrim tregtar

ROMË, 30 nëntor /ATSH-AFP/ - Autoriteti italian i konkurrencës njoftoi të hënën se kishte gjobitur ''Apple'' me 10 milionë euro (11,97 milionë dollarë) për...

Edhe ”Apple” mund të akuzohet për… ryshfet?

SANTA KLARA, 24 nëntor /ATSH-DPA/ - Kreu i sigurisë globale të kompanisë ''Apple Inc'' dhe një sherif i Kalifornisë janë mes të akuzuarve për...

Apple dhe FB përplasen për privatësinë

KALIFORNI, 23 nëntor /ATSH-ANSA/ - Përplasje e re midis kompanive Apple dhe Facebook për temën e privatësisë. Gjiganti Cupertino do të prezantojë një funksion që...

“Apple” paraqet “iPhone”-in e saj të parë 5G

SAN FRANCISKO, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Të gjithë celularët e rinj "iPhone" të "Apple" do të kenë aftësinë të përdorin rrjetin 5G, gjenerata e...

ITALI – Autoriteti i konkurrencës heton “Apple”, “Google” dhe “Dropbox”

MILANO, 7 shtator /ATSH-AFP/ - Autoriteti italian përgjegjës për Konkurencën njoftoi sot hapjen e hetimeve kundër "Google", "Apple" dhe "Dropbox", për praktika të mundshme...

UASHINGTON – “Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë...

UASHINGTON, 19 gusht /ATSH-DPA/ - Kompania teknologjike "Apple" u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA