Ballina Etiketimet Ankara

Etiketim: ankara

TURQI – Fillon takimi i katërt teknik mes delegacionit ushtarak turk...

ANKARA, 17 shtator /ATSH-AFP/ - Ministria Kombëtare e Mbrojtjes së Turqisë ka bërë ditur se takimi i katërt teknik midis delegacioneve ushtarake turke dhe...

BRUKSEL – Michel parashikon konferencë shumëpalëshe për Mesdheun Lindor

BRUKSEL, 5 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel përmendi mundësinë e organizimit të një konference shumëpalëshe mbi Mesdheun Lindor, me pjesëmarrjen...

FOKUS – Turqia ndërpret kërkimet për hidrokarbure, të kritikuara nga Greqia

STAMBOLL, 28 korrik /ATSH-AFP/ - Turqia njoftoi sot se do të ndërpriste projektin për eksplorimin e hidrokarbureve në një zonë të diskutuar të Mesdheut...

ANKARA- Koca: Turqia nuk pret një valë të dytë koronavirusi

ANKARA, 4 qershor /ATSH-AA/ - Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, tha se vendi nuk pret një valë të dytë të koronavirusit, i...

GREQI – Athina zyrtare akuzon Ankaranë për përhapje të fake news

ATHINË, 3 mars /ATSH-ANA/ - Ministria e Jashtme e Greqisë lëshoi një përgjigje të ashpër ndaj akuzave të bëra nga presidenti turk Recep Tayyip...

FRANCË – BE thirrje Ankarasë e Moskës për ulje të tensioneve...

PARIS, 26 shkurt /ATSH-AFP/-Kryediplomatët e 14 vendeve anëtare të BE-së i bënë thirrje sot Rusisë dhe Turqisë që të ulin tensionet në provincën siriane...

RUSI – Moska kundërshton ndërhyrjen ushtarake turke në Siri

MOSKË, 19 shkurt /ATSH-AFP/ - Kremlini paralajmëroi sot Ankaranë në lidhje me ndërhyrjen ushtarake kundër forcave siriane në rajonin e Idlibit, pas kërcënimit të...

TURQI – Erdogan: Sulmi ushtarak në Idlib i pashmangshëm

ANKARA, 19 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi sot Sirinë se do të niste një sulm të menjëhershëm ushtarak në Idlib,...

TURQI – Akar: Shumë herët për të folur për një armëpushim...

ANKARA, 15 janar /ATSH-AFP/ - Turqia theksoi sot se ishte ende herët për të folur për një armëpushim në Libi, pavarësisht refuzimit të palëve...

BRUKSEL – BE dënon ndërhyrjen e Turqisë në konfliktin në Libi

BRUKSEL, 7 janar /ATSH-AFP/- Kreu i diplomacisë europiane, Josep Borell dënoi sot ndërhyrjen e Turqisë në konfliktin në Libi, gjatë një takimi në Bruksel...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA