Ballina Etiketimet Ankara

Etiketim: ankara

Rama viziton zemrën e industrisë ushtarake turke: Sistemet inteligjente tejet mbresëlënëse

TIRANË, 7 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës në Ankara, Turqi, vizitoi sot industrinë ushtarake turke. Gjatë vizitës Kryeministri Rama u njoh me mjetet e...

ANKARA – Erdogan: Vaksina turke antiCOVID-19 në shërbim të njerëzimit

STAMBOLL, 25 nëntor /ATSH-ANSA-AA/ - Turqia synon të prodhojë vaksinën e saj kundër Covid-19 dhe ta verë në dispozicion që në muajin prill. "Vaksina do...

TURQI – Erdogan dhe Selman diskutojnë për përmirësimin e marrëdhënieve turko-saudite

ANKARA, 21 nëntor /ATSH-AA-DPA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan dhe mbreti saudit, Selman Bin Adulaziz zhvilluan një bisedë telefonike ku diskutuan marrëdhëniet...

TURQI – Kufizime të reja antiCOVID-19 në Ankara dhe Stamboll

ANKARA, 10 nëntor /ATSH-AA/ - Banorët mbi 65 vjeç e lart në Ankara dhe Stamboll tashmë janë të detyruar të lënë shtëpitë e tyre...

STAMBOLL – Vdes ish-kryeministri turk, Mesut Yilmaz

STAMBOLL, 30 tetor /ATSH-AA/ - Ahmet Mesut Yilmaz, i cili shërbeu si kryeministër i Turqisë në vitet '90, vdiq sot në një spital të...

BRUKSEL – NATO: Ankaraja dhe Athina të ndërpresin provokimet e ndërsjella

BRUKSEL, 22 tetor /ATSH-AFP/ - NATO dënoi sot përshkallëzimin e tensioneve midis Turqisë dhe Greqisë në Mesdheun Lindor dhe u bëri thirrje dy vendeve...

BRUKSEL – BE dënon provokimet e Ankarasë në Mesdheun Lindor

BRUKSEL, 16 tetor /ATSH-AFP/ - Krerët e Bashkimit Europian dënuan sot provokimet e Turqisë në Mesdheun Lindor dhe rinovuan kërcënimin e tyre për sanksione,...

TURQI – ”Oruç Reis” rifillon kërkimet për gaz në Mesdheun Lindor...

ANKARA, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Një anije turke filloi kërkimet për gaz në një zonë të Mesdheut Lindor, e pretenduar nga Greqia, theksoi sot...

BRUKSEL – Borrell: Vendimet e Ankarasë do të çojnë në tensione...

BRUKSEL, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian dënoi sot tensionet e shkaktuara nga vendimi i Ankarasë për të kthyer një anije kërkimi në ujërat...

BRUKSEL – KE: Mundësitë e anëtarësimit të Ankarasë kanë ngecur në...

BRUKSEL, 6 tetor /ATSH-AFP/ - Turqia mbetet një partnere kryesore për Bashkimin Europian, por mundësitë e saj të anëtarësimit kanë ngecur në vend për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA