Ballina Etiketimet Angli

Etiketim: angli

LONDËR – Johnson kufizon grumbullimet përballë rritjes së rasteve me COVID-19

LONDËR, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson do të detajojë sot kufizimet e reja të vendosura për grumbullimet në Angli për t'i...

BRITANI E MADHE – Anglia përparon me heqjen e kufizimeve

LONDËR, 9 korrik /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike njoftoi sot për rihapjen në Angli të pishinave dhe shfaqjeve në natyrë duke filluar nga e shtuna,...

LONDËR – Natë festive “jashtë kontrollit” pas rihapjes së pub-eve

LONDËR, 5 korrik /ATSH-AFP/ - Njerëz të arsyeshëm apo të dehur që kanë probleme të kontrollojnë veten? Rihapja e pub-eve angleze, pas më shumë...

Mësimdhënia e shqipes/ Qendra e Botimeve për Diasporën, diskutim për organizimin...

TIRANË, 26 maj/ATSH/ Qendra e Botimeve për Diasporën zhvilloi sot online mbledhje me përfaqësues të mësuesve të gjuhës shqipe në Angli ku morën pjesë...

TEKNOLOGJI – BM do të pikasë personat e infektuar me anë...

LONDER, 14 prill /ATSH-ANSA/- Në Britaninë e Madhe, Shërbimi Kombëtar i Shëndetësisë po punon në bashkëpunim me kompanitë Apple dhe Google në një aplikacion...

BRITANI E MADHE – Princi Charles i jep fund vetëkarantinimit për...

LONDËR, 3O mars /ATSH-DPA/- Princi Charles i Britanisë së Madhe i dha fund izolimit të tij pas testit të tij pozitiv me koronavirusin e...

BM – Gove: Londra do t’i refuzojë disa ligje të BE-së

LONDËR, 27 shkurt /ATSH-ANSA/ - Londra kundërshton përafrimin e disa ligjeve të Bashkimit Europian, pas përfundimit të postit tranzicionit Brexit, theksoi ministri britanik i...

MAKINA – Brexit pengon evoluimin e Mini Cooper-it

LONDËR, 9 shkurt /ATSH-ANSA/ - Kompania BMW Group ka shtyrë prezantimin e një gjenerate të re të automjeteve ''mini'' për shkak të kostove të...

Në Angli krijohet liqeni i parë artificial ku mund të bësh...

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ - Në Angli është krijuar liqeni i parë artificial me dallgë ku mund të bësh sërf. Investimi ka kushtuar rreth...

Rikthehen në klasat e gjuhës shqipe nxënësit e komunitetit shqiptar në...

TIRANË, 15 Tetor /ATSH/ - Rikthehen në klasat e gjuhës shqipe nxënësit e komunitetit shqiptar në Angli. Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko thekson...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA