Ballina Etiketimet Ambasada gjermane

Etiketim: ambasada gjermane

Të drejtat e njeriut/ Filma nga e gjithë bota shfaqen në...

TIRANË, 10 shtator /ATSH/ Të hënën fillojnë në Tiranë dhjetë ditë të mbushura me filma cilësorë rreth temës së Drejtave të Njeriut. Tashmë për herë...

Vijon detyrimi për karantinë dhe test të koronavirusit për udhëtarët në...

TIRANË, 2 shtator /ATSH/ Ambasada gjermane njofton se vijon edhe më tej detyrimi për karantinë dhe test të koronavirusit për udhëtarët nga Shqipëria. "Meqenëse Shqipëria...

Solidaritet në kohë pandemia/ Ambasada gjermane dhuron maska për shtëpinë e...

TIRANË, 27 gusht /ATSH – I. Vata/ Ambasada Gjermane Tiranë në kuadër të luftës kundër pandemisë ka dhuruar sot maska, dezinfektantë, termometra klinikë dhe...

Ambasada gjermane: Mbyllet Zyra e Vizave dhe e Pasaportave

TIRANË, 20 korrik /ATSH – I. Vata/ Ambasada gjermane në Tiranë informon qytetarët se prej ditës së sotme, e hënë 20 korrik 2020, nisur...

Tërmeti dhe pandemia/ Ambasada gjermane promovon mësimin nga shtëpia

TIRANË, 15 korrik/ATSH/ -Fshatrat Thumanë dhe Borizanë afër Krujës u goditën fort nga tërmeti i nëntorit 2019. Që prej atëherë shkolla në Borizanë ka...

Bundestagu gjerman tërheq thirrjen për aplikime të Bursës Parlamentare Ndërkombëtare 2021

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Bundestagu gjerman tërheq thirrjen për aplikime të Bursës Parlamentare Ndërkombëtare 2021. Ambasada e Gjermanisë në Tiranë njofton se, “për shkak të paparashikueshmërisë...

Ambasada gjermane: Ende asnjë vendim nëse do të zgjaten kufizimet e...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Ambasada gjermane në Tiranë sqaroi sot vendimin e Qeverisë Federale Gjermane, e cila vendosi të zgjasë parimisht deri në datën 31...

Reforma në Drejtësi/ Ambasada gjermane: Vendimet merren nga institucionet përgjegjëse shqiptare

TIRANË, 26 maj/ATSH/ “Gjermania mbështet reformat e Shqipërisë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE. Reforma në drejtësi është një element qendror për...

Ambasadori Zingraf: Gjermania e përkushtuar që të gjithë njerëzit të trajtohen...

TIRANË, 17 maj /ATSH – I. Vata/- Me rastin e Ditës Ndërkombëtare Kundër Homofobisë, Transfobisë dhe Bifobisë, Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, Peter Zingraf tha...

COVID-19/ Ambasada gjermane: Zgjatje e kufizimeve të përkohshme të udhëtimeve, deri...

TIRANË, 15 maj/ATSH/ Qeveria Federale e Gjermanisë ka marrë vendimin për të ndjekur rekomandimin e e Komisionit Europian të datës 8 maj 2020 që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA