Ballina Etiketimet Aktivitet

Etiketim: aktivitet

“Nuk do të lëmë kurrë asnjë vetëm”/ Procesi i rindërtimit, konfirmimi...

TIRANË, 5 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, "procesi i rindërtimit është procesi i konfirmimit të ambicies sonë për Shqipërinë që duam, vërtetimi...

Akademikja e parë shqiptare, Andromaqi Gjergji/ Kushi: Modeli i saj frymëzues,...

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi sot në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Grave e Vajzave në Shkencë,...

Gjirokastër/ “Sa u tund jeta”, aktivitet kushtuar desidentes Musine Kokalari

TIRANË, 10 shkurt/ATSH/ Qendra Kulturore e Fëmijëve “Fato Berberi” në Gjirokastër organizoi sot aktivitetin e titulluar “Sa u tund jeta”, kushtuar disidentes Musine Kokalari. Programi...

Fushata “Të Besoj” në Elbasan/ Kushi: T’i kthejmë shkollat në mjedise...

TIRANË, 26 janar/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi, i është bashkuar sot aktivitetit “Të Besoj”, organizuar nga UNICEF Albania dhe Bashkia...

DANIMARKË – Parlamenti pezullon disa aktivitete për një muaj për shkak...

KOPENHAGË, 13 janar /ATSH-ANSA/ - Parlamenti danez do të ndërpresë disa aktivitete përgjatë një muaji, veçanërisht debatet për disa projektligje të reja, si pasojë...

Prezantohet studimi i zonave detare/ Klosi: Informacion i munguar për lundruesit...

TIRANË, 6 janar/ATSH/ Një studim mbi zonat detare, ku përcaktohen rregullat e zhvillimit të aktiviteteve në të, ju prezantua grupeve të interesit. Ministri i Turizmit...

Shqipëria, kontribut për ruajtjen e forcimin e paqes dhe sigurisë botërore

TIRANË, 18 dhjetor/ATSH/ Në Ministrinë për Europën dhe Punët e Jashtme u zhvillua një aktivitet i kufizuar në kuadër të 100-vjetorit të anëtarësimit të...

FOTO/ Elbasan, aktivitet për fëmijët me aftësi ndryshe

TIRANË, 16 dhjetor/ATSH/ Special Olympics Albania me mbështetjen e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, bashkinë Elbasan, UNDP dhe organizatat vendore për Aftësinë Ndryshe...

Dita e “Fjongos blu”/ Meta: Detyrim t’u sigurojmë të gjithëve fëmijëri...

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Në vazhdën e nismës kombëtare kundër dhunës dhe shfrytëzimit seksual të fëmijëve “NeJemi1”, si dhe me rastin e Ditës Ndërkombëtare për...

Aktiviteti fizik parandalon artritin

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Aktiviteti fizik ndihmon në parandalimin e paaftësisë fizike tek njerëzit që kanë probleme me nyjet. Sipas ekspertëve të shëndetësisë, personat me dhimbje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA