Ballina Etiketimet 5g

Etiketim: 5g

Samsung prezanton smartfonin e ri 5G që kushton pak

SEUL, 1 shkurt /ATSH/ - Disa javë pas ngjarjes që pa debutimin e Samsung Galaxy S21, S21+ dhe Ultra të ri, gjiganti i teknologjisë...

Vjen epoka e internetit të gjithçkaje

PEKIN, 15 janar /ATSH-ANSA/ - 2020 ishte viti i ndërtimit të rrjetit 5G në një shkallë më të gjerë. Me përfundimin gradual të infrastrukturës 5G...

5G: Në 2021 prioritet thirrjet video dhe telemjekësia

ROMË, 5 janar /ATSH-ANSA/ - 2020-a ishte menduar të ishte viti i zgjerimit të 5G globalisht, por për shkak të pandemisë, standardi i gjeneratës...

Qeveria gjermane forcon kontrollin mbi sistemet IT dhe 5G

BERLIN, 17 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Qeveria gjermane miratoi në këshillin e ministrave një projektligj që forcon masat e sigurisë mbi sistemet informatike që mund...

Brenda 2020 mbi një miliard persona me 5G

STOKHOLM, 1 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Pandemia Covid-19 nuk e ka ndalur zhvillimin e 5G globalisht, sipas raportit të fundit të kompanisë ''Ericsson'', në fund...

Londra ndalon ”Huawei”-n nga rrjeti 5G i vendit

LONDËR, 30 dhjetor /ATSH-DPA/ - Qeveria britanike tha sot se do të ndalonte ofruesit e  instalimeve të pajisjeve të ''Huawei'' në rrjetin 5G të...

Smartfonët 5G arrijnë në 200 modele

PEKIN, 28 nëntor /ATSH-ANSA/ - 5G është një teknologji e cila, megjithëse ende nuk ka arritur konsumatorin mesatar, është e gatshme për përdorim në...

Del në treg smartfoni i parë 5G i ”Nokia”-s

ROMË, 24 nëntor /ATSH-ANSA/ - Ka mbërritur në treg smartfoni i parë 5G i markës ''Nokia'' në Itali. Prodhuar nga Hmd Global, quhet ''Nokia'', tip...

5G, tre në pesë telefona do të kushtojnë më pak

NJU JORK, 22 nëntor /ATSH-ANSA/ - Në vitin 2022, dërgesat e telefonave inteligjentë 5G do të arrijnë në 549,3 milionë njësi dhe, nga këto,...

5G rreziqet dhe mundësitë për sigurinë informatike

MILANO, 5 nëntor /ATSH-ANSA/ - Shumica e vendeve në botë po punojnë për të lehtësuar përhapjen globale të 5G që në gjashtë muajt e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA