AXHENDA NDËRKOMBËTARE 07/12/2021

MOSKË (Rusi) – Video-konferencë Putin-Biden.

LOS ANXHELES (SHBA) – Rinisja e gjykimit të Harvey Weinstein për sulm seksual.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Konferenca e shtypit në internet e OBSH-së në Evropë për koronavirusin.

BRUKSEL (Belgjikë) – Demonstratë kundër detyrimit të vaksinimit kundër Covid për punonjësit e kujdesit shëndetësor.

LONDËR (BM) – Ankand në Sotheby’s i një kopje të pullës së parë botërore “Penny Black”.

LONDËR (BM) – Ankandi në Sotheby’s i dy diademave që besohet se i përkisnin Joséphine de Beauharnais.

BAJKONUR (Kazakistan) – Konferencë për shtyp e miliarderit japonez Maezawa para nisjes së tij për në ISS.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takimi i ministrave të Financave të BE-së.

HAGË (Holandë) – Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë (GJND) lëshon vendimet në rastin midis Armenisë dhe Azerbajxhanit për diskriminim racor.

BRUKSEL (Belgjikë) – Seancë në Parlamentin Evropian për akuzat e gazetës ”Liberation” kundër Gjykatës së Auditorëve të BE-së.

MILANO (Itali) – Mbrëmja e hapjes së sezonit të ri të ”La Scala”, me ”Macbeth” të Verdit.

PEARL HARBOR (SHBA) – 80-vjetori i sulmit në Pearl Harbor.

SHBA – Publikimi i librit “The Chief’s Chief” nga Mark Meadows, ish-shefi i kabinetit të Trump.

UASHINGTON – Seanca paraprake në procedurat ligjore kundër ish-këshilltarit të Donald Trump, Steve Bannon.

TRIPOLI (Libi) – Paraqitja e kandidaturave për zgjedhjet legjislative./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.