AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/11/2021

GREQI – Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Margaritis Schinas, viziton kampet e emigrantëve në ishujt grekë Leros dhe Kos.

FRANCE – Hapja e fushatës për dozën përforcuese të vaksinës kundër COVID-19 për të gjithë peresonat mbi 18 vjeç.

ALGJERI – Zgjedhjet komunale dhe të departamenteve.

GUADALAHARA (Meksikë) – Panairi Ndërkombëtar i Librit.

URUGUAI – Hyn në fuqi ndalimi i shitjes së alkoolit, në prag të zgjedhjeve.

MONTEVIDEO (Uruguai) – Futboll: Copa Libertadores/ Finalja/ Flamengos – Palmeiras./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.