Parashikimi i motit, 26 tetor 2021

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot moti do të nisë i kthjellët e prej orëve të pasdites me vranësira të cilat do të shtrihen nga bregdeti në drejtim të zonave të ulëta.

Nëpër lugina do të ketë në orët e mëngjesit mjegullinë si dhe vesë.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje 1-5 m/sek ndërsa në bregdet 8-10 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 5/18  diell
Kukës 1/15 diell
Lezhë 10/20 diell
Dibër 0/13 diell
Durrës 10/23 diell
Tiranë 10/23 diell
Elbasan 9/23 diell
Berat 10/23 Re diell
Vlorë 13/23 Re diell
Korçë 2/16 Re diell
Gjirokastër 4/21 Re diell
Sarandë 11/22 Re diell

 

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.